2023 10 26

Luka Dončičius sugadino Victoro Wembanyamos NBA debiuto vakarėlį

Luka Dončičius vedė „Dallas Maviericks“ komandą į pergalę 126:119 prieš debiutines rungtynes žaidusio Victoro Wembanyamos „San Antonio Spurs“.

L.Dončičius pelnė 33 taškus (10/14 dvit., 3/11 trit.), atkovojo 13 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų, nors iki pat rungtynių pradžios nebuvo aišku, ar slovėnas galės žaisti.

Kyrie Irvingas pridėjo 22 taškus (1/8 trit.) ir 6 tikslius perdavimus.

NBA scenoje šiame mače debiutavo pirmasis naujokų biržos šaukimas V.Wembanyama.

Įspūdingų fizinių duomenų ir įgūdžių aukštaūgis ant parketo praleido 23 minutes, per kurias pelnė 15 taškų (3/4 dvit., 3/5 trit. 0/1 baud. met.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, blokavo metimą, 5 kartus suklydo ir 5 kartus pažeidė taisykles.

Prancūzas surinko devynis taškus per paskutines septynias minutes, jis visą rungtynių laiką kovojo su pražangų problemomis.

„Mavs“ privertė varžovus suklysti dukart per paskutinę minutę ir taip iškovojo nelengvą pergalę.

Antrąjį bandymą V.Wembanyama su „Spurs“ turės penktadienį, kai namuose priims „Houston Rockets“. „Mavericks“ tą pačią dieną žais su „Brooklyn Nets“.

„Spurs“: D.Vassellas 23, K.Johnsonas 17, T.Jonesas 16, V.Wembanyama 15, Z.Collinsas 14, J.Sochanas 13, C.Osmanas 12.

„Mavericks“: L.Dončičius 33 (13 atk. kam., 10 rez. perd.), K.Irvingas 22, G.Williamsas ir T.Hardaway po 17, D.Lively 16, J.Greenas 11.