2021 02 15

Luka Dončičius vos vėl nepagerino karjeros rezultatyvumo rekordo

Luka Dončičius buvo arti to, kad antrose rungtynėse iš eilės pagerintų asmeninį karjeros rezultatyvumo rekordą, tačiau net ir nuostabus slovėno pasirodymas „Dallas Mavericks“ (13-15) klubui pergalės neatnešė. Teksaso ekipa namuose 118:121 (25:34, 36:24, 30:45, 27:18) sudėjo ginklus prieš „Portland Trail Blazers“ (16-10) krepšininkus.
Luka Dončičius
Luka Dončičius / „Scanpix“ nuotr.

L.Dončičius šeštadienį į „New Orleans Pelicans“ krepšį suvertė net 46 taškus ir pasiekė aukščiausią karjeros pasiekimą. Šį kartą varžovus jis baudė net 44 taškais, užfiksuodamas antrą geriausią trečius metus trunkančios NBA karjeros rezultatą.

22-ąjį gimtadienį šio mėnesio pabaigoje minėsiantis krepšininkas pataikė 9 dvitaškius iš 12, 5 tritaškius iš 8 ir 11 baudų metimų iš 12.

Jis dar atkovojo 7 kamuolius ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

90 taškų per du paeiliui vykusius susitikimus yra geriausias pasiekimas „Mavericks“ klubo istorijoje – tiek taškų dvejose rungtynėse iš eilės nebuvo pelnęs net 21 metus komandai atstovavęs vokietis Dirkas Nowitzki.

Be to, Luka jau 14-ose rungtynėse iš eilės pelnė bent 25 taškus ir su šia serija aplenkė iki tol „Mavs“ rekordininkais buvusius D.Nowitzki ir Marką Aguirre'ą, kurie bent ketvirtį šimto taškų buvo surinkę 13-oje mačų paeiliui.

Ir vis dėlto, nepaisant monstriško slovėno pasirodymo, „Mavs“ pergalės iškovoti nesugebėjo.

Po klaikaus trečiojo ketvirčio, per kurį Dalasas praleido net 45 taškus ir ketvirtąjį kėlinį pasitiko atsilikdamas 12 taškų skirtumu (91:103), „Mavericks“ likus žaisti pusę paskutinio kėlinio atsiliko 99:112. Visgi L.Dončičiaus vedama komanda dar sugebėjo surengti paskutinį šturmą, nors ir nesibaigusį pergalingai.

Po Doriano Finney-Smitho tritaškio likus žaisti 49,5 sek. „Mavericks“ išlygino rezultatą (116:116).

Tačiau jau kitoje atakoje iš viso 34 taškus pelnęs Damianas Lillardas smeigė tritaškį, o taškais apsikeitus L.Dončičiui ir Derrickui Jonesui, „Mavericks“ turėjo 6,9 sek. paskutinei atakai.

Jos smaigalyje atsidūrė Luka, galėjęs tritaškiu ne tik pagerinti karjeros rezultatyvumo rekordą, bet ir išplėšti pratęsimą. Visgi laisvas slovėno metimas skriejo pro šalį ir „Blazers“ šventė pergalę.

Po keturių iš eilės pergalių pralaimėję „Mavericks“ Vakaruose yra 11-ti. Ketvirtą kartą iš eilės laimėjusi Portlando ekipa užima 5-ąją vietą.

„Mavericks“: Luka Dončičius 44 (9/12 dvit., 5/8 trit., 11/12 baud., 7 atk. kam., 9 rez. perd.), Kristapas Porzingis 18 (8 atk. kam.), Dorianas Finney-Smithas 14 (4/7 trit.), Timas Hardaway'us 12, Jalenas Brunsonas 11.

„Trail Blazers“: Damianas Lillardas 34 (5/11 trit., 11 rez. perd.), Gary Trentas 17, Robertas Covingtonas (4/4 trit.) ir Carmelo Anthony (1/8 trit.) po 15, Enesas Kanteris 14 (6/7 dvit., 8 atk. kam.), Anfernee Simonsas 12 (4/6 trit.).