2022 05 27

Lukos Dončičiaus sezoną užbaigę „Warriors“ – vėl NBA finale

„Golden State Warriors“ po trejų metų pertraukos vėl žais NBA finale. Kalifornijos komanda namuose 120:110 (28:23, 41:29, 25:32, 26:26) nugalėjo „Dallas Mavericks“, laimėjo Vakarų konferencijos finalo seriją 4-1 ir didžiajame finale sieks ketvirto NBA čempionų titulo per pastaruosius septynerius metus.
„Warriors“ – Vakarų konferencijos čempionai
„Warriors“ – Vakarų konferencijos čempionai / „Scanpix“ nuotr.

San Fransisko komanda, iki 2019 m. žaidusi greta šio miesto esančiame Oklande, nuo 2015-ųjų žais jau šeštame NBA finale iš aštuonių galimų.

Čempionais „Warriors“ tapo 2015, 2017 ir 2018 metais, bet pastaruosius du sezonus buvo pasitraukę į šešėlį, kai klubą paliko Kevinas Durantas, o sunkias kryžminių kelio raiščių ir Achilo sausgyslės traumas patyrė Klay Thompsonas.

Vis dėlto pastarajam išsilaižius žaizdas, Stephenui Curry ir Draymondui Greenui išlaikius aukštą žaidimo lygį ir „Warriors“ vadovams sustiprinus komandą keliais kitais svarbiais žaidėjais, „kariai“ sugrįžo į elitą ir vėl dominavo Vakarų konferencijos atkrintamosiose, pakeliui link finalo perlipdami „Denver Nuggets“, „Memphis Grizzlies“ ir „Mavericks“ barjerus.

„Warriors“ galingai pradėjo penktąsias Vakarų finalo rungtynes ir jau po mažiau nei keturių minučių pirmavo 14:5, bet „Mavericks“ sugebėjo suvaldyti įsiaudrinusius varžovus bei po dviejų Spencerio Dinwiddie tritaškių, vieno iš jų aidint sirenai, pirmąjį kėlinį pralaimėjo tik 23:28.

Antrąjį ketvirtį vėl geriau pradėjo „kariai“, kuriuos į priekį truktelėjo užsiliepsnojęs Klay Thompsonas. Snaiperis per antrą rungtynių atkarpą pataikė tris tritaškius, pridėjo vieną metimą užmynęs tritaškio liniją bei per pirmąją mačo pusę pelnė 19 taškų, o „Warriors“ pirmą sykį susikrovė dviženklį pranašumą (45:32).

Galiausiai, kėlinio pabaigoje San Fransisko komanda atrado ir dar vieną ginklą – pirmą sezoną NBA lygoje rungtyniaujantį Mosesą Moody, kuris sumetė 7 taškus iš eilės ir padėjo „Warriors“ pirmauti 67:46.

„Mavericks“ situaciją kiek pagerino tas pats S.Dinwiddie, vėl kėlinį baigęs dviem tritaškiais, bet Dalasas įpusėjus mačui vis tiek atsiliko 52:69.

Situacija aikštėje kurį laiką nesikeitė ir po ilgosios pertraukos – Klay Thompsonas toliau svaidė vieną tritaškį po kito, o „Warriors“ įtikinamai pirmaujant (92:69), Luka Dončičius neslėpė pykčio ant suolo.

Vis dėlto galiausiai neigiamas emocijas slovėnas sugebėjo paversti solidžiu žaidimu. Iki tol strigęs „Mavs“ lyderis galiausiai per trečiąjį kėlinį pelnė 15 taškų ir inspiravo Dalaso spurtą 15:0, po kurio skirtumas tarp komandų sumenko iki 8 taškų (84:92).

Tačiau ketvirtajame kėlinyje rimtesnės grėsmės „karių“ pergalei neiškilo. Nors Lukos pastangomis „Mavericks“ likus keturioms minutėms atsiliko tik 10 taškų skirtumu (100:110), du K.Thompsono ir Stepheno Curry tritaškiai bei vienas po kito Kevono Looney puolime atkovoti kamuoliai atsakė į visus klausimus – „Warriors“ nurūko 118:102 ir užtikrintai laimėjo.

Vakarų konferencijos trofėjų, šiemet pavadintą NBA legendos Oscaro Robertsono vardu, komandos sielai Draymondui Greenui įteikė ilgametis „Warriors“ žaidėjas ir NBA čempionas Shaunas Livingstonas.

Paskutinėse serijos rungtynėse link pergalės „Warriors“ vedė liepsnojęs K.Thompsonas. Snaiperis per 37 minutes suvertė 32 taškus (4/9 dvit., 8/16 trit.) ir pakartojo savo šio sezono atkrintamųjų varžybų rezultatyvumo rekordą.

„Mavericks“ neišgelbėjo ir dar vienas solidus L.Dončičiaus pasirodymas. Slovėnas sunkiai įsivažiavo ir per pirmą rungtynių pusę pelnė tik 6 taškus, bet susitikimą ir sezoną užbaigė per beveik 40 minučių įmesdamas 28 taškus (7/15 dvit., 3/13 trit., 5/7 baud.), atkovodamas 9 kamuolius ir atlikdamas 6 rezultatyvius perdavimus.

Pirmą kartą iki Vakarų konferencijos finalo žengęs Luka jame vidutiniškai rinko po 32 taškus, 9,2 atkovoto kamuolio ir 6 rezultatyvius perdavimus, bet jo pastangų nugalėti kur kas daugiau aštrių ginklų turinčią „Warriors“ komandą neužteko.

Naudingiausiu Vakarų finalo serijos žaidėju išrinktas ir šiemet įsteigtą Magico Johnsono vardo MVP prizą pirmasis atsiėmė S.Curry.

„Warriors“ NBA finale iki keturių pergalių kausis prieš „Boston Celtics“ arba „Miami Heat“. Rytų konferencijos finalo serijoje po penkių mačų 3-2 pirmauja „keltai“, kurie turės galimybę užbaigti seriją ateinančią naktį, kai žais savų sirgalių akivaizdoje.

Pirmosios NBA finalo rungtynės bus sužaistos naktį iš birželio 2-osios į 3-ąją Lietuvos laiku.

Įdomu tai, kad tik trečią vietą Vakarų konferencijoje reguliariajame sezone užėmę „kariai“ finale turės namų aikštės pranašumą, nes pergalių skaičiumi arba tarpusavio rungtynėse pranoko „Heat“ ir „Celtics“, kurie Rytuose buvo atitinkamai pirmi ir antri.

„Warriors“: Klay Thompsonas 32 (8/16 trit.), Andrew Wigginsas 18 (7/9 dvit., 0/7 trit., 10 atk. kam.), Draymondas Greenas 17 (6/7 metimai, 6 atk. kam., 9 rez. perd.), Jordanas Poole'as 16 (6/8 metimai, 6 atk. kam., 6 rez. perd.), Stephenas Curry 15 (5/17 metimai, 9 rez. perd.), Kevonas Looney 10 (18 atk. kam.).

„Mavericks“: Luka Dončičius 28 (7/15 dvit., 3/13 trit., 9 atk. kam., 6 rez. perd.), Spenceris Dinwiddie 26 (5/7 trit.), Dorianas Finney-Smithas 13, Jalenas Brunsonas 10.