2022 04 26

Lukos šou: „Mavs“ surakino varžovus ir šventė puikią pergalę

Luka Dončičius sugrįžęs po traumos traukia į priekį „Dallas Mavericks“ ekipą atkrintamųjų serijoje – 102:77 penktąsias rungtynes laimėjo Dalaso krepšininkai prieš „Utah Jazz“ ir serijoje iki keturių pergalių yra priekyje 3-2.
Luka Dončičius
Luka Dončičius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Luka pelnė net 33 taškus nugalėtojams, o dar sugriebė 13 atšokusių kamuolių. Tai buvo pirmos slovėno namų rungtynės šioje serijoje – atkrintamųjų pradžioje jis gydėsi traumą.

L.Dončičius vedė Dalaso komandą į pergalę ir ketvirtajame mače, kur pelnė paskutinius penkis taškus, o „Mavs“ laimėjo mačą vieno taškelio skirtumu.

Pirmosiose ketverios šios poros rungtynės baigėsi daugiausiai aštuonių taškų skirtumu, bet šįkart Dalase šeimininkai varžovams vilčių nepaliko. Antrajame kėlinyje net šešias minutes taškų nesugebėjo pelnyti Jutos ekipa, o „Mavericks“ šovė į priekį spurtu 22:4, per pertrauką pirmavo 52:36.

Donovanas Mitchellas, rinkęs po 30 taškų per pirmas ketverias rungtynes, pasižymėjo itin prastu įrašu statistikos protokole – jam būnant aikštėje varžovai pelnė net 38 taškais daugiau nei „Jazz“.

Pralaimėjusiems Jordanas Clarksonas pelnė 20 taškų, Rudy Gobert'as surinko 17 taškų ir atkovojo 11 kamuolių.

Tai buvo nerezultatyviausios „Jazz“ rungtynės nuo tada, kai 2018-ųjų lapkritį tam pačiam „Mavs“ buvo pralaimėta 68:118.

Dalaso komanda atkrintamųjų serijos nėra laimėjusi nuo 2011-ųjų, kuomet tapo čempione. „Jazz“ atkrintamosiose yra šeštus metus iš eilės, bet toliau nei antras etapas nužengusi nebuvo.

Šeštosios rungtynės vyks ketvirtadienį.

„Mavericks“: L.Dončičius 33 (13 atk. kam., 5 rez. perd.), J.Brunsonas 24, D.Finney-Smithas 13, R.Bullockas ir S.Dinwiddie po 9.

„Jazz“: J.Clarksonas 20, R.Gobert'as 17 (11 atk. kam.), D.Mitchellas 9.