2021 05 01

Lygių po krepšiais nesutikęs J.Valančiūnas svariai prisidėjo prie „Grizzlies“ pergalės

Jonas Valančiūnas karaliavo po krepšiais ir buvo vienas svarbiausių „Memphis Grizzlies“ (32-30) pergalės kalvių. Lietuvio komanda namuose 92:75 (19:20, 20:23, 36:15, 17:17) įveikė „Orlando Magic“ (19-44) krepšininkus.
Jonas Valančiūnas grumiasi baudos aikštelėje
Jonas Valančiūnas grumiasi baudos aikštelėje / „Scanpix“/AP nuotr.

J.Valančiūnas aikštėje praleido beveik 27 minutes, per kurias įmetė 14 taškų (4/7 dvit., 1/1 trit., 3/4 baud.), sugriebė 15 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė vieną kamuolį, blokavo vieną metimą bei keturis sykius prasižengė.

Dvigubą dublį po beveik savaitės pertraukos surinkęs lietuvis jų šį sezoną turi jau 42 bei su Clintu Capela („Atlanta Hawks“) ir Rudy Gobert'u („Utah Jazz“) dalinasi 3-5 vietas NBA lygoje. Daugiau dvigubų dublių turi tik Nikola Jokičius („Denver Nuggets“, 54) ir Russellas Westbrookas („Washington Wizards“, 50).

Uteniškis sėkmingai pradėjo rungtynes ir pelnė 6 taškus per pirmąsias keturias rungtynių minutes, o jo komanda pirmavo prieš varžovus 10:3, tačiau vėliau gynybinių rungtynių pirmoje pusėje iniciatyva priklausė Orlando klubui.

Jis antrajame kėlinyje susikrovė 9 taškų persvarą (42:33), o įpusėjus mačui pirmavo 43:39.

9 taškų pranašumą „Magic“ kelis sykius turėjo ir po ilgosios pertraukos, bet galiausiai „Grizzlies“ visiškai užgniaužė varžovus ir perėmė iniciatyvą.

J.Valančiūnas kėlinio viduryje pataisė netaiklų komandos draugo metimą ir išlygino rezultatą (51:51), o įspūdinga atkarpa 34:7 ketvirtį užbaigę „grizliai“ po trijų susitikimo dalių jau įtikinamai pirmavo – 75:58.

Ketvirtajame kėlinyje šeimininkams teliko išlaikyti pranašumą, o tą jie sėkmingai ir padarė. Vienu metu „Grizzlies“ persvara buvo pasiekusi net 22 taškus (82:60).

Vos 75 taškus praleidę Memfio krepšininkai pademonstravo geriausią gynybą nuo 2017 m. vasario, kai „San Antonio Spurs“ į jų krepšį įmetė viso labo 74 taškus.

Dviejų pralaimėjimų atkarpą nutraukę „grizliai“ Vakarų konferencijoje įsitvirtino aštuntoje vietoje. „Magic“ po šių rungtynių neteko šansų patekti į atkrintamąsias ir Rytų konferencijoje dalinasi blogiausios komandos statusą su „Detroit Pistons“.

„Grizzlies“: Dillonas Brooksas 20, Jonas Valančiūnas 14 (15 atk. kam.), Kyle'as Andersonas 13.

„Magic“: Cole'as Anthony ir Mo Bamba (11 atk. kam.) po 15, RJ Hamptonas 11.