2022 04 20

Lygu: J.Valančiūno „pelikanai“ atsirevanšavo lyderį praradusiems „Suns“

„New Orleans Pelicans“ krepšininkai atsitiesė po nesėkmingo serijos starto ir užfiksavo netikėtumą NBA Vakarų konferencijos atkrintamosiose varžybose. Jono Valančiūno atstovaujama ekipa svečiuose 125:114 (30:28, 26:33, 34:22, 35:31) įveikė reguliariojo sezono nugalėtojus „Phoenix Suns“ ir išlygino serijos iki keturių pergalių rezultatą 1-1.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“/AP nuotr.

Priešingai nei pirmajame susitikime, „Suns“ nepavyko jau nuo pirmų minučių primesti savo žaidimo ir užtikrintai pirmauti.

Priešingai, „Pelicans“ pelnė 10 taškų be atsako pirmajame kėlinyje ir atitrūko 25:18, bet tada pratrūko Devinas Bookeris.

Jis pirmajame ketvirtyje pataikė net keturis tritaškius, iš viso pelnė 16 taškų, o svečiai po pirmų 12 minučių pirmavo tik 30:28.

Antrajame kėlinyje „Pelicans“ vėl kurį laiką turėjo iniciatyvą, o pirmaujanti komanda per pirmuosius du kėlinius keitėsi net 13 kartų, tačiau galiausiai prieš ilgąją pertrauką visų akys vėl nukrypo į D.Bookerį.

„Suns“ lyderis per vos daugiau nei keturias minutes pelnė 15 taškų, įskaitant labai tolimą tritaškį paskutinėmis sekundėmis, ir Finikso ekipa įpusėjus mačui pirmavo 61:56.

„Pelikanai“ vėl atsitiesė trečiajame kėlinyje, kai pelnė 9 taškus be atsako ir pirmavo 71:67. Galiausiai, įsibėgėjus 14 taškų per kėlinį surinkusiam Brandonui Ingramui, svečiai iš Naujojo Orleano po trijų ketvirčių turėjo 7 taškų persvarą – 90:83.

Ketvirtajame kėlinyje „Suns“ buvo perėmę iniciatyvą ir išsiveržę į priekį, bet galiausiai „Pelicans“ vėl nurūko į priekį. Labiausiai prie to prisidėjo per vieną rezultatyvų perdavimą nuo trigubo dublio likęs B.Ingramas ir kertinius tritaškius pataikę „Pelicans“ naujokai Trey Murphy ir Jose Alvarado.

„Suns“ beveik visą antrąją rungtynių pusę turėjo verstis be D.Bookerio, kuris pelnė net 31 tašką per pirmus du kėlinius, tačiau trečiajame patyrė pakinklinės sausgyslės traumą.

J.Valančiūnas nugalėtojų gretose pasižymėjo dar vienu dvigubu dubliu. Lietuvis per 26 minutes pelnė 10 taškų (4/7 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud.), atkovojo 13 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, po keturis kartus suklydo ir prasižengė.

„Pelicans“ gretose spindėjo vos antras rungtynes atkrintamosiose per karjerą žaidęs B.Ingramas. 24-erių puolėjas per 39 minutes pelnė net 37 taškus (10/17 dvit., 3/4 trit., 8/8 baud.), atkovojo 11 kamuolių ir išdalino 9 rezultatyvius perdavimus.

Trečiosioms ir ketvirtosioms serijos rungtynėms komandos kelsis į Naująjį Orleaną. Kitą susitikimą jos žais naktį iš penktadienio į šeštadienį Lietuvos laiku.

„Suns“: Devinas Bookeris 31 (7/11 trit., 25 min.), Mikalas Bridgesas 19 (6 atk. kam.), Chrisas Paulas 17 (5/16 metimai, 14 rez. perd.), Cameronas Johnsonas 11, Deandre Aytonas (9 atk. kam.) ir JaVale'as McGee po 10.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 37 (13/21 metimai, 11 atk. kam., 9 rez. perd.), CJ McCollumas 23 (6/10 trit., 8 atk. kam., 9 rez. perd.), Herbas Jonesas 14, Larry Nance'as 13 (6 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 10 (13 atk. kam.).