2019 06 03

B.Obamos akivaizdoje „Warriors“ išlygino finalo serijos rezultatą

Galingai trečiajame kėlinyje spurtavęs „Golden State Warriors“ klubas NBA superfinale sugebėjo 109:104 (26:27, 28:32, 34:21, 21:24) svečiuose įveikti „Toronto Raptors“ ekipą ir išlygino serijos iki keturių pergalių rezultatą 1-1.
Stephenas Curry
Stephenas Curry / „Scanpix“ nuotr.

Titulą ginantys Steve'o Kerro auklėtiniai laimėjo varžovų teritorijoje ir perėmė namų aikštės pranašumą. Dabar serija kelsis į Ouklando komandos tvirtovę – „Oracle“ areną.

Rungtynių didvyriu tapo Andre Iguodala. Būtent jis pataikė lemiamą tritaškį likus 5,9 sek., po kurio „Warriors“ gerbėjai galėjo lengviau atsipūsti – 109:104.

Pirmus du kėlinius aikštėje vyko atkakli apylygė kova ir įpusėjus dvikovai svečiai netgi atsiliko penkiais taškais, tačiau trečiajame kėlinyje spurtavo 18:0 ir tvirtai perėmė rungtynių kontrolę.

Visgi net ir atsidūrę besivejančių vaidmenyje Kanados krepšininkai, rodė kovingumą ir bandė tiestis. Ketvirto kėlinio pabaigoje jau „Warriors“ puolimas pradėjo smarkiai strigti, o Toronto krepšininkai tuo sėkmingai naudojosi ir pradėjo artėti.

Galiausiai likus 27 sek. Danny Greenas taikliai šovė iš toli ir nuo „Warriors“ šeimininkus teskyrė vos vienas metimas (104:106). Bet tuomet savo lemtingą tritaškį pataikė A.Iguodala.

Įdomu tai, kad iki tol per ketverias pastarąsias rungtynes jis buvo prametęs visus 11 tolimų metimų.

Visgi Ouklando ekipos pergalę apkartino vieno ekipos lyderių Klay Thompsono trauma. Jis ketvirtajame kėlinyje susižeidė koją ir paliko aikštę.

Snaiperis su 25 taškais liko rezultatyviausias svečių gretose.

Maža to, iki pertraukos „Warriors“ neteko ir stipriai krūtinę susižeidusio Kevono Looney.

„Warriors“ ekipos mažylis Stephenas Curry įmetė 23 taškus, bet pataikė tik tris tritaškius iš 10.

Toronto ekipą vėl paskui save traukė 34 taškus įmetęs ir 14 kamuolių sugriebęs Kawhi Leonardas.

Mačą Toronte kartu su NBA komisaru Adamu Silveriu stebėjo ir buvęs JAV prezidentas Barackas Obama. Jį vietos sirgaliai pasitiko labai šiltai ir kurį laiką skandavo „MVP“.

Trečios ir ketvirtos serijos rungtynės vyks Ouklande, penktasis mačas – vėl bus žaidžiamas Toronte.

„Raptors“: Kawhi Leonardas 34 (14 atk. kam.), Fredas VanVleetas 17, Kyle’as Lowry 13, Pascalis Siakamas 12 (8 atk. kam., 5 rez. perd.).

„Warriors“: Klay Thompsonas 25 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), Stephenas Curry 23, Draymondas Greenas 17 (10 atk. kam., 9 rez. perd.), DeMarcusas Cousinsas 11 (10 atk. kam., 6 rez. perd.).