Matas Buzelis – apie A.Karnišovo pagalbą ir neįprastą veiksmą metant baudas

Netrukus pirmą sezoną NBA lygoje įpusėsiantis Matas Buzelis atskleidė tamprų ryšį su „Chicago Bulls“ vadovaujančiu Artūru Karnišovu, o taip pat pasidalino ir kitais įspūdžiais apšilus kojas tarp geriausių pasaulio krepšininkų bei parašė pažymį pirmosios savo sezono pusės patirčiai.

Sudėjęs rankas maldai per JAV himną Matas Buzelis ruošėsi trečiajai akistatai prieš gerai pažįstamą Joną Valančiūną.

Toje pačioje Rytų konferencijoje rungtyniaujantys lietuviai dažnai pasimato ant NBA parketo, o 12 metų vyresnis uteniškis negaili patarimų jaunajam savo kolegai.

„Chicago Bulls“ ir „Washington Wizards“ komandos šiame sezone susidūrė jau tris sykius. Dukart pergalę šventė M.Buzelio, sykį – J.Valančiūno komanda.

„Scanpix“ nuotr./Matas Buzelis ir Jonas Valančiūnas
„Scanpix“ nuotr./Matas Buzelis ir Jonas Valančiūnas

Bet M.Buzelis šalia savęs Čikagoje turi ir dar vieną Lietuvos krepšinio legendą, iš kurios pagalbos gali sulaukti kone kasdien.

Tai – „Bulls“ organizacijai vadovaujantis Artūras Karnišovas.

„Jis man padeda. Jis kalba su manimi. Nesakysiu ką, bet jis man tikrai padeda, visada padeda“, – kalbėdamas su 15min Čikagoje sakė 20-metis lietuvis.

Vida Press nuotr./Artūras Karnišovas
Vida Press nuotr./Artūras Karnišovas

Kaip įprasta naujokams, pirmasis jo sezonas NBA yra banguotas. Sunkiai įsivažiavęs, M.Buzelis pagavo pagreitį lapkritį ir vienu metu aštuonerių rungtynių atkarpoje fiksavo 10 taškų vidurkį.

Pasveiko keli ligtol traumuoti „Bulls“ žaidėjai, nusimušė M.Buzelio taikiklis ir per kitus 13 mačų lietuvis jau nė sykio nepasiekė dviženklės taškų ribos, vidutiniškai pelnydamas tik po 3,8 taško.

Štai ir penktadienį akistatoje su „Wizards“ puolėjui teko laukti antrojo kėlinio, kad žengtų ant parketo, o ir gavęs pirmųjų minučių M.Buzelis apie septynias minutes pralakstė be kamuolio – 208 cm ūgio žaidėjas neatliko nė vieno metimo.

Visus 8 taškus jis susirinko ketvirtajame kėlinyje, kai nugalėtojas buvo aiškus, bet ir iki tol stengėsi prisidėti prie komandos gerovės – būtent M.Buzelis buvo bene išradingiausiai komandos sėkmingus epizodus ant atsarginių suolo šventęs „Bulls“ žaidėjas.

Kalbėdamas su 15min ir vertindamas jau prabėgusią sezono dalį, M.Buzelis išskyrė kantrybę.

„Visada būna pakilimų ir nuopuolių. Reikia būti tam pasiruošusiam kiekvieną vakarą. Kai užsitarnauji trenerio pasitikėjimą, minutės eina į viršų. Bet esu naujokas, o naujokams visada būna sunkumų“, – sakė lietuvis.

VIDEO: 15min pokalbis su Matu Buzeliu Čikagoje: apie startą NBA, dėdę Valančiūną ir Lietuvos rinktinę

Ar jis jau suprato, kaip reikia gauti trenerio Billy Donovano pasitikėjimą?

„Žaisti labai smarkiai, kai tik išeinu į aikštelę. Gynyba, smulkios detalės“, – vardijo „Bullzelio“ pravardę jau užsidirbęs lietuvis.

Dažnai NBA lygoje kalbama, kad naujokas sezono eigoje atsimuša į vadinamąją „naujoko sieną“ (angl. rookie wall). Tai terminas, skirtas apibūdinti su nežmonišku NBA ritmu susidūrusiems ir kažkurioje sezono dalyje ritmą pametusiems lygos pirmamečiams.

„Visi sako, kad „rookie wall“ yra, bet aš esu pasiruošęs žaisti. Negalvoju apie tai“, – pabrėžė M.Buzelis.

O kaip jis dešimtbalėje sistemoje vertina savo pirmąjį sezoną?

„10. Kodėl? Nes daug ko išmokstu“, – akcentavo lietuvis.

Jis išskyrė ir momentą, kai geriausiai suprato, koks aukštas gali būti NBA lygis.

„Žaisti prieš „Celtics“, Jaysoną Tatumą. Jis labai geras, sunku prieš jį gintis, – teigė M.Buzelis, netrukus paaiškinęs, kuo labiausiai atsilieka nuo penkiskart „All-Star“ rungtynių dalyvio. – Vienas įgūdis, kuris labai atskiria žaidėjus, yra „know how“ (žinojimas, kaip viską atlikti – past.). Kai kurie žaidžia taip ilgai, taip sunkiai dirbo, kad tiesiog žino, kaip žaisti krepšinį. Aš esu jaunas, žaidžiu lygoje pirmą sezoną, tad jis tiesiog geriau negu aš žino, kaip žaisti. Jis yra sužaidęs gerokai daugiau minučių, o tai yra priežastis, kodėl jis toks geras.“

AP nuotr./Jaysonas Tatumas
AP nuotr./Jaysonas Tatumas

Nepaisant įtempto ritmo, M.Buzelis net ir sezono metu daug dirba individualiai. Ypač daug laiko jis praleidžia su metimo technikos specialistu, vienu iš „Bulls“ trenerių Peteriu Pattonu.

Ko dirbdamas su juo mokosi lietuvis?

„Siekiu mesdamas išlaikyti žemą stovėseną. Kai pagauni kamuolį, daug lemia tokios smulkios detalės: kaip esi padėjęs pėdas, kokia trajektorija meti kamuolį. Kiekvienas metimas turi būti atliktas susikoncentravus šimtu procentų“, – pasakojo M.Buzelis, pridūręs, kad jaučiasi pagerinęs savo metimą nuo sezono pradžios. Tritaškius jis NBA lygoje meta 33,3 proc., dvitaškius – 40,7 proc. tikslumu.

Geriausiai jam sekasi nuo baudų metimų linijos, kur tikslą pasiekia 80 proc. bandymų. Gali būti, kad tam įtakos turi ir speciali M.Buzelio rutina, kai prieš mesdamas kamuolį jis užsimerkia ir pirštais kelis sykius patapšnoja sau į krūtinės vidurį. Ką reiškia toks veiksmas?

„Tai mano ir buvusio mano trenerio Dmitrijaus (vienas pirmųjų M.Buzelio trenerių D.Piršinas – past.) idėja. Yra nustatyta, jog palietus čia (rodo į krūtinę – past.), tavo nervinė sistema nusiramina. Giliau kvėpuoji, labiau atsipalaiduoji. Kai kurie žaidėjai taip pat taip daro, kaip Jay Huffas iš „Grizzlies“. Galima sakyti, kad aš tai pavogiau. Tai padeda“, – aiškino savo ypatingą rutiną M.Buzelis.

Pirmąją jo interviu dalį, kurioje „Bulls“ lietuvis kalbėjo apie iš J.Valančiūno gaunamus patarimus, planą žaisti Lietuvos rinktinėje ir būsimą pirmąjį susidūrimą su Domantu Saboniu, skaitykite čia.

VIDEO: Jonas Valančiūnas Čikagoje: apie pralaimėjimus ir neabejotinai rinktinėje būsiantį Matą Buzelį

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai