„Mavericks“ krepšininkai triumfavo Vakarų konferencijos finale

„Dallas Mavericks“ krepšininkai uždarė Vakarų konferencijos seriją prieš „Minnesota Timberwolves“ ir žengė į didįjį NBA finalą.
Luka Dončičius
Luka Dončičius / „Scanpix“ nuotr.

Penktąsias serijos rungtynes „Mavs“ laimėjo užtikrintai 124:103 (35:19, 34:21, 28:33, 27:30), o serijoje triumfavo 4-1.

Dalaso komandoje tradiciškai spindėjo lyderių duetas. Luka Dončičius ir Kyrie Irvingas suvertė po 36 taškus. Slovėnas neįtikėtinai sužaidė pirmąjį kėlinį, per kurį surinko net 20 taškų.

Jau per pertrauką intriga buvo praktiškai išgaravusi, mat „Mavericks“ pranašumas siekė net 29 taškus, trečiajame kėlinyje skirtumas buvo padidėjęs ir iki 36-ių.

„Vakar eidamas miegoti jaučiau milžinišką pasitikėjimą, tą patį jaučiau ir šįryt per pamėtymą. Tiesiog atrodė, kad sužaisime vienas geriausių savo rungtynių“, – dėstė K.Irvingas.

Pralaimėjusiems po 28 taškus surinko Anthony Edwardsas ir Karlas-Anthony Townsas.

„Taip ir nesusiklijavome kaip komanda šioje serijoje, – teigė A.Edwardsas. – Ankstesnėse serijose būdavo momentai, kuriuose viskas eidavosi puikiai, pataikydavome ir taip toliau. Šįkart to nebuvo.“

Iki NBA finalo serijos, kurioje lauks „Boston Celtics“, „Mavericks“ krepšininkai savaitę ilsėsis. Pirmosios rungtynės numatytos birželio 6-ąją.

„Mavericks“ didžiajame finale nebuvo nuo 2011-ųjų, kuomet dabartinis treneris Jasonas Kiddas vis dar vilkėjo komandos aprangą.

„Timberwolves“: K.A.Townsas (12 atk. kam.) ir A.Edwardsas po 28, R.Gobert'as 9.

„Mavericks“: L.Dončičius (10 atk. kam.) ir K.Irvingas po 36, P.J.Washingtonas 12, D.Gaffordas 11.