Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
2018 10 27

„Mavericks“ pajuto „Raptors“ ir J.Valančiūno jėgą – šeštoji Toronto pergalė iš eilės

Pergalių seriją NBA lygoje pratęsė „Toronto Raptors“ (6-0) su Jonu Valančiūnu. „Raptors“ namuose 116:107 (39:26, 30:34, 23:29, 24:18) nugalėjo „Dallas Mavericks“ (2-3) klubą.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

Tai šeštoji iš eilės „Raptors“ pergalė sezono pradžioje ir penktoji pasiekta savų žiūrovų akivaizdoje. „Mavericks“ išvykoje pralaimėjo trečią kartą iš eilės.

Starto penkete žaidęs J.Valančiūnas per 22 minutes pelnė 17 taškų (7/15 dvit., 0/1 trit., 3/4 baud.), atkovojo 8 kamuolius (5 puolime), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 1 kamuolį perėmė ir kartą suklydo.

Lietuvio „+/-“ rodiklis buvo geriausias Toronto ekipoje (+12).

J.Valančiūnas atsilošęs nuo „ūselio“ pataikė per DeAndre Jordano rankas, netrukus varžovų vidurio puolėjui beviltiškai stebint įkrovė iš viršaus ir „Raptors“ rungtynes pradėjo įspūdingu spurtu 18:2.

Antrajame kėlinyje „Mavericks“ buvo pavykę priartėti iki penkių taškų (50:45), tačiau Kyle'o Lowry tritaškis po JV perdavimo svečių aistras kiek apramino.

Tiesa, „Mavericks“ ir toliau lipo ant kulnų. Baigiantis trečiajam ketvirčiui komandas jau teskyrė 1 taškas (90:89).

Spurtas 9:0 vėl leido Torontui pabėgti į priekį, ir daugiau iniciatyvos varžovams „Raptors“ jau nebeatidavė.

„Mūsų gynyba nuo pat rungtynių pradžios buvo... kokį čia tinkamą žodį radus... siaubinga“, – sakė D.Jordanas.

„Tiesiog nesugebėjome išlaikyti to paties žaidimo lygio kaip „Raptors“, – antrino Harrisonas Barnesas. – Čia buvo didelis skirtumas“.

K.Lowry, pagrindinis „Raptors“ įžaidėjas, atliko 12 rezultatyvių perdavimų ir nė karto nesuklydo.

Jis ketvirtose rungtynėse iš eilės peržengė 10-ies rezultatyvių perdavimų ribą – paskutinį kartą „Raptors“ žaidėjui, Jose Manueliui Calderonui, tai buvo pavykę 2012 metais.

Dar vienerias individualiai puikias rungtynes sužaidė „Mavericks“ naujokas Luka Dončičius, pataikęs 4 tritaškius iš 6 ir iš viso surinkęs 22 taškus. Slovėno taškų vidurkis NBA lygoje siekia 19,0.

„Raptors“: Kawhi Leonardas 21, Kyle'as Lowry 20, Jonas Valančiūnas 17, Danny Greenas 15, Serge'as Ibaka 11.

„Mavericks“: Luka Dončičius 22, Wesley Matthewsas 21, DeAndre Jordanas 18 (15 atk. kam.), Harrisonas Barnesas 14.