2021 11 01

Metimu iš vidurio reikalus sprendęs L.Dončičius atvedė „Mavericks“ į pergalę

Luka Dončičius sužaidė vienas geriausių sezono rungtynių ir atvedė „Dallas Mavericks“ (4-2) link ketvirtosios pergalės šiame NBA reguliariajame sezone.
Luka Dončičius
Luka Dončičius / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Mavs“ namuose 105:99 (31:22, 22:25, 29:25, 23:27) nugalėjo „Sacramento Kings“ (3-3).

„Mavericks“ šovė į priekį jau pirmosiomis minutėmis ir susikrovė dviženklę persvarą (20:5), bet „karaliai“ pamažu tirpdė varžovų pranašumą, kol antrajame kėlinyje iš jo nebeliko beveik nieko (31:33).

Trečiajame ketvirtyje „Kings“ buvo net ir išsiveržę į priekį 61:60, o vos per žingsnį jie atsiliko ir ketvirtajame kėlinyje likus keturioms minutėms (89:92).

Visgi tuomet reikalus ėmė spręsti L.Dončičius. Slovėnas besibaigiant atakos laikui švystelėjo kamuolį beveik iš aikštės vidurio ir pataikė, kitoje dėjimu greitoje atakoje pasižymėjo Dorianas Finney-Smithas, o po Lukos perdavimo per visą aikštę pasižymėjęs Timas Hardaway padidino šeimininkų persvarą iki 9 taškų – 100:91.

„Kings“ dar bandė pasivyti varžovus taikydami pražangų taktiką, bet „Mavs“ solidžiai metė baudas ir išsaugojo pranašumą.

Rezultatyviausiai žaidęs L.Dončičius buvo netoli pirmo sezono trigubo dublio. Jis per 35 minutes pelnė 23 taškus (9/14 dvit., 1/7 trit., 2/6 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Dalaso klubas trečias rungtynes iš eilės vertėsi be nugaros skausmus jaučiančio Kristapo Porzingio.

Ketvirtąkart laimėjęs „Mavericks“ Vakarų konferencijoje su „Denver Nuggets“ dalinasi 3-4 vietas.

„Mavericks“: Luka Dončičius 23 (8 atk. kam., 10 rez. perd.), Timas Hardaway 16 (4/11 trit.), Dorianas Finney-Smithas 13, Dwightas Powellas (8 atk. kam.) ir Frankas Ntilikina po 12.

„Kings“: Richaunas Holmesas 22 (13 atk. kam.), Harrisonas Barnesas 15 (5/16 metimai, 10 atk. kam.), De'Aaronas Foxas (5/16 metimai, 8 atk. kam.) ir Tyrese'as Haliburtonas (5/14 metimai) po 14, Tristanas Thompsonas 13, Buddy Hieldas 11 (3/12 trit., 8 atk. kam.).