2022 01 14

Milvokyje – įspūdinga čempionų persvara prieš „Golden State Warriors“

„Milwaukee Bucks“ (27-17) krepšininkai pasirūpino, kad pirma vyriausiojo trenerio Mike'o Budenholzerio diena po grįžimo į darbą nebūtų paženklinta dideliu stresu.
Giannis Antetokounmpo
Giannis Antetokounmpo / AFP/„Scanpix“ nuotr.

NBA čempionai namuose įtikinamai 118:99 (37:21, 40:17, 20:34, 21:27) sutriuškino vienus lygos lyderių „Golden State Warriors“ (30-11) žaidėjus.

M.Budenholzeris grįžo prie komandos vairo po ketverių praleistų rungtynių dėl buvimo COVID-19 saugumo protokoluose. Per šį laikotarpį „Bucks“ laimėjo tik vieną kartą iš keturių.

Bet šį kartą jaudintis dėl komandos žaidimo strategui praktiškai neteko, nes „Bucks“ į visus klausimus atsakė dar per pirmuosius du kėlinius.

Lyg raketa į priekį šovę čempionai atgal nesižvalgė ir jau penktą rungtynių minutę pasiekė dviženklę persvarą (16:4), o pirmąjį ketvirtį laimėjo net 37:21.

Dar sparčiau Milvokio persvara ėmė augti antrajame kėlinyje. „Bucks“ pataikė vieną metimą po kito ir antrą kėlinio minutę pasiekė 20 taškų (44:24), o šeštą minutę – ir 30 taškų persvaros ribą (58:28).

„Warriors“ ir toliau buvo bejėgiai prieš nesustabdomą NBA čempionų žaidimą, o įpusėjus rungtynėms švieslentėje degė absurdiški skaičiai – 77:38.

Po ilgosios pertraukos daugiausiai Andrew Wigginso pastangomis „Warriors“ sugebėjo sušvelninti skirtumą, bet jis nebuvo mažesnis nei 18 taškų.

„Bucks“ praktiškai visiškai uždarė „karių“ lyderius. Stephenas Curry per 29 minutes pelnė tik 12 taškų (2/5 dvit., 2/6 trit., 2/2 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir suklydo 4 kartus.

Klay Thompsonas per 20,5 minutės įmetė 11 taškų (1/4 dvit., 2/7 trit., 3/3 baud.) ir atkovojo 2 kamuolius.

Tuo tarpu Milvokio vedlys Giannis Antetokounmpo žaidė nesulaikomai ir surinko trigubą dublį. Graikas per beveik 30 minučių pelnė 30 taškų (11/15 dvit., 0/2 trit., 8/12 baud.), atkovojo 12 kamuolių ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų.

Dukart naudingiausias NBA žaidėjas šiose rungtynėse buvo daugiausiai taškų pelnęs, daugiausiai kamuolių atkovojęs ir daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikęs žaidėjas. Jis tapo pirmuoju tai per greičiau nei 30 minučių padariusiu žaidėju nuo 1973-1974 m. sezono.

„Bucks“ žaidė be Jrue Holiday, o „Warriors“ – be Draymondo Greeno. Abu žaidėjai gydosi traumas.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 30 (12 atk. kam., 11 rez. perd.), Khrisas Middletonas 23 (5/7 trit., 7 rez. perd.), Bobby Portisas 20 (7 atk. kam.), Graysonas Allenas 15.

„Warriors“: Andrew Wigginsas 16, Jonathanas Kuminga 15 (7 atk. kam.), Stephenas Curry 12 (8 atk. kam.), Klay Thompsonas 11.