2022 01 29

Monstriškas sugrįžimas: D.Sabonio trigubas dublis vainikavo dramatišką „Pacers“ pergalę

Ilgiau nei savaitę be krepšinio praleidęs Domantas Sabonis sugrįžo su trenksmu. Lietuvis surinko įspūdingą trigubą dublį, o aukštaūgio atstovaujama „Indiana Pacers“ (18-32) svečiuose po pratęsimo 113:110 (29:30, 22:24, 22:26, 27:20, 13:10) palaužė „Oklahoma City Thunder“ (14-34).
Carisas LeVertas ir Domantas Sabonis
Carisas LeVertas ir Domantas Sabonis / „Scanpix“ nuotr.

Sausio 20-osios mače prieš „Los Angeles Lakers“ kairės kojos čiurną susižeidusio D.Sabonio dalyvavimas rungtynėse Oklahomoje paaiškėjo tik likus keletui valandų iki jos pradžios.

Nuo pirmų minučių dominuoti pradėjęs Domas pademonstravo, kad nejaučia jokių traumos padarinių, tačiau pirmuosius tris kėlinukus pralaimėjusi „Pacers“ klimpo į vis gilesnę duobę.

Nesėkmingai sužaista trečiojo kėlinio pradžia svečius iš Indianapolio atitolino net 16 taškų skirtumu (54:70), bet dar iki ketvirčio pabaigos „Pacers“ deficitą nukirpo iki vienženklio, o netrukus pradėjo kėsintis ir į pergalę.

Cariso LeVerto tritaškis likus 4 min. svečiams suteikė trijų taškų pranašumą (94:91), tačiau tuomet spurtu atsakė šeimininkai, o prasidėjus priešpaskutinei kėlinio minutei „Pacers“ atsiliko 96:100.

Tuomet po dvitaškį pridėjo Justinas Holiday ir Domantas Sabonis, o nesėkmingomis atakomis apsikeitusios komandos patraukė į pratęsimą.

Jame „Pacers“ turėjo sugrįžti dar kartą – akimirką jų deficitas siekė 6 taškus (102:108), tačiau penkis taškus be atsako pelnė Jeremy Lambas, vėliau svarbų dvitaškį pridėjo Domas, o rezultatą galiausiai persvėrė ir netrukus pergalę įtvirtino minėtasis J.Holiday.

Beveik 44 minutes ant parketo sugrįžimo rungtynėse praleidęs D.Sabonis buvo puikus ir surinko trigubą dublį. Lietuvio sąskaitoje 24 taškai (9/14 dvit., 0/2 trit., 6/9 baud.), 18 atkovotų kamuolių, 10 rezultatyvių perdavimų, taip pat 2 perimti kamuoliai ir tiek pat blokuotų metimų.

Nugalėtoju komandos didvyriu tapęs J.Holiday taip pat surengė rezultatyvų pasirodymą, pelnydamas 22 taškus.

Šeimininkų nuo pralaimėjimo neišgelbėjo rezultatyvus Luguentzo Dorto žaidimas – 27 taškai. Pastarasis komandos vadeles perėmė po to, kai trečiajame kėlinyje čiurnos traumą patyrė „Thunder“ lyderis Shai Gilgeous-Alexanderis, kuris į rungtynes nebegrįžo.

„Pacers“ Rytuose užima 13-ąją poziciją, „Thunder“ Vakaruose – 14-ti.

„Oklahoma City Thunder“: Luguentzas Dortas 27 (8 atk. kam.), Joshas Giddey 15 (10 atk. kam.), Darius Bazley 14, Shai Gilgeous-Alexanderis ir Ty Jerome'as po 10.

„Indiana Pacers“: Domantas Sabonis 24 (18 atk. kam., 10 rez. perd.), Justinas Holiday 22, Jeremy Lambas 14, Carisas LeVertas (7 atk. kam.) ir Oshae Brissettas (7 atk. kam.). po 10.