2023 11 21

N.Jokičius ir M.Malone'as – išvyti, bet NBA čempionai laimėjo ir be jų

Dviejų pralaimėjimų seriją į Detroitą atsivežę NBA čempionai „Denver Nuggets“ (10-4) krepšininkai jau pirmajame kėlinyje liko be savo vyr. trenerio Michaelo Malone'o, antrajame – ir be lyderio Nikola Jokičiaus, bet vis tiek iškovojo pergalę.
Nikola Jokičius palieka aikštę
Nikola Jokičius palieka aikštę / „Scanpix“/AP nuotr.

Pirmasis techninę pražangą nesužaidus nė 5 minučių užsidirbo N.Jokičius.

„Nuggets“ atstovai ir toliau liejo priekaištus teisėjams, o kėlinio pabaigoje M.Malone'o rungtynės baigėsi. Arbitrai jam skyrė dvi technines pražangas iš eilės.

Neatsiliko ir N.Jokičius. Prieš didžiąją pertrauką į dušą patraukė ir jis.

Vis dėlto „Nuggets“ išvykoje pavyko nugalėti vieną blogiausių šio sezono ekipų „Detroit Pistons“ (2-13) – 107:103 (27:23, 29:32, 25:24, 26:24).

„Buvo sunku stebėti rungtynes per televizorių, – spaudos konferencijoje neslėpė M.Malone'as. – Manau, kad N.Jokičius jaudinosi dėl mano sveikatos. Kai sužaisdavome gerą epizodą – apsikabindavome, o kai blogą – keikdavausi serbiškai.“

Vos 15 minučių aikštėje praleidęs N.Jokičius per jas spėjo pelnyti 9 taškus (3/4 dvit., 1/4 trit.), atkovoti 5 kamuolius ir atlikti 5 rezultatyvius perdavimus.

„Nuggets“ į pergalę vedė 21 tašką įmetęs (8/12 dvit., 1/3 trit., 2/3 baud.) ir 6 rezultatyvius perdavimus atlikęs Reggie Jacksonas.

Kentaviousas Caldwellas-Pope'as pridėjo 20, Christianas Braunas – 15 taškų ir 6 atkovotus kamuolius.

Svarbūs buvo ir kiti Denverio ekipos lyderiai – Michaelas Porteris (14 tšk., 11 atk. kam.) bei Aaronas Gordonas (11 tšk., 9 atk. kam., 7 rez. perd.).

Jau 12 sykį iš eilės pralaimėjusiai „Pistons“ ekipai daugiausiai taškų – 27 – pelnė Cade'as Cunninghamas, atlikęs ir 9 rezultatyvius perdavimus, perėmęs 3 kamuolius, bet ir suklydęs 5 kartus.

Marvinas Bagley pasižymėjo 18 taškų ir 8 atkovotais kamuoliais, Jadenas Ivey – 17 taškų ir 4 klaidomis.