2020 08 19

NBA atkrintamųjų starte – 17 metų neregėtos staigmenos

2019–2020 metų sezono NBA atkrintamųjų pradžią paženklino sensacingi rezultatai, kokių stipriausioje planetos lygoje nebuvo beveik du dešimtmečius.
LeBronas Jamesas
LeBronas Jamesas / „Scanpix“ nuotr.

Pirmą kartą nuo 2003-ųjų metų NBA atkrintamųjų starte aštuntąsias vietas Rytų ir Vakarų konferencijose užėmusios ekipos įveikė pirmaujančias komandas.

Nikolos Vučevičiaus 35 taškų vedama „Orlando Magic“ 122:110 pranoko reguliariojo sezono nugalėtoją Giannio Antetokounmpo atstovaujamą „Milwaukee Bucks“, tuo metu Vakaruose siurprizą iškrėtė Damiano Lillardo tritaškių stumtelėta „Portland Trail Blazers“, 100:93 susitvarkiusi su „Los Angeles Lakers“.

Tokiomis staigmenomis prasidėjo ir 2002–2003 metų NBA atkrintamosios.

Tuomet aštuntąją vietą Rytuose užėmusi „Magic“, pakylėta 43 Tracy McGrady taškų, 99:94 įveikė „Detroit Pistons“.

Nors Orlando krepšininkai serijoje pirmavo 3-1, tačiau tris pergales paeiliui laimėjusi „Pistons“ nužygiavo iki pat konferencijos finalo, kuriame nusileido „New Jersey Nets“ vyrukams.

Panašus scenarijus įvyko ir Vakaruose – pirmąjį serijos mūšį per pratęsimą 96:95 laimėjo Stephono Marbury tempiama „Phoenix Suns“, tačiau serijoje 4-2 triumfavo „San Antonio Spurs“.

Greggo Popovichiaus auklėtiniai nukeliavo iki pat finalo bei iškovojo NBA žiedus.

Antrosios serijų rungtynės – naktį iš ketvirtadienio į penktadienį.