2016 12 15

NBA: be lyderių žaidę „Cavaliers“ krito Memfyje, J.Hardenas kėsinosi į H.Olajuwono rekordą

Jamesas Hardenas NBA aikštelėse šėlsta toliau. „Houston Rockets“ (19-7) lyderiui užteko vos trijų kėlinių, kad sugebėtų atlikti trigubą dublį, o Teksaso klubas 132:98 (36:25, 28:18, 38:24, 30:31) namuose patiesė „Sacramento Kings“ (9-16).
Jamesas Hardenas
Jamesas Hardenas / „Scanpix“ nuotr.

Rungtynes gynėjas baigė su 15 taškų, atliko 14 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 11 kamuolių.

Tai penktas toks jo trigubas dublis šį sezoną ir 14-asis karjeroje. Pagal šį rodiklį J.Hardenas susilygino su „Rockets“ legenda Hakeemu Olajuwonu.

„Rockets“ jau laimėjo aštuntą kartą iš eilės. Hjustono ekipa taip sėkmingai paskutinį kartą žaidė 2014-aisiais.

Tiesa, reikėtų pažymėti, kad triuškinanti šeimininkų persvara ne visai atspindi tikrąjį abiejų komandų lygių skirtumą. „Kings“ žaidė be trijų startinio penketuko žaidėjų: traumuotų Rudy Gay ir Beno McClemore‘o, DeMarcusui Cousinsui leista pailsėti.

„Rockets“: Ryanas Andersonas 22, Samas Dekkeris 19, Trevoras Ariza 17, Jamesas Hardenas 15 (11 atk. kam., 14 rez. perd.), Clintas Capela 14, Patrickas Beverley 10.

„Kings“: Garrettas Temple‘as 20, Anthony Tolliveris 12 (10 atk. kam.), Willie Cauley-Steinas 11, Omri Casspi ir Kostas Koufos po 10.

Tuo tarpu be savo lyderių į Memfį atvykęs NBA čempionas „Cleveland Cavaliers“ (18-6) turėjo nuryti karčią piliulę. Vietos „Memphis Grizzlies“ (18-9) gana nesunkiai palaužė Tyronno Lue vyrus – 93:85 (28:16, 19:20, 27:17, 19:32).

„Cavs“ šiame mače vertėsi be „didžiojo“ savo trejeto – LeBrono Jameso, Kyrie Irvingo ir Kevino Love'o.

„Grizzlies“ dabar demonstruoja įspūdingą formą ir laimėjo septynias dvikovas iš pastarųjų aštuonių.

Be savo lyderių žaidusius svečius „Grizzlies“ į kampą pradėjo spausti dar prieš didžiąją pertrauką, kai įgijo 15 taškų pranašumą.

Trečią kėlinį svečiai pradėjo spurtu 9:0 ir mėgino tiestis, tačiau pajutę kvėpavimą į nugaras, „grizliai“ vėl susiėmė ir dar kartą nutolo. Šį kartą lemtingai.

Ketvirtajame kėlinyje po Tony Alleno pataikymo Memfio ekipos persvara pasiekė rekordinę 25 taškų atžymą (82:57).

„Grizzlies“ ekipos lyderis Marcas Gasolis paskutines rungtynių minutes stebėjo nuo atsarginių suolo, bet jo oponentai ir taip dvikovą baigė su pora sezono antirekordų.

85 įmesti taškai yra mažiausiai, kiek ši komanda įmetė šį sezoną, o devyni pataikyti tritaškiai – taip pat rezultatas, už kurį šiemet kuklesnio dar nebuvo.​

„Grizzlies“: Troy Danielsas 20, Marcas Gasolis 17, Tony Allenas 16.

„Cavaliers“: Jamesas Jonesas 15, Kay Felderis 14, Mike'as Dunleavy 11.