2022 04 18

NBA čempionai iššvaistė persvarą, bet titulo gynybą pradėjo pergalingai

NBA titulą ginantys „Milwaukee Bucks“ krepšininkai pergalingai pradėjo šių metų atkrintamąsias varžybas. Mike'o Budenholzerio auklėtiniai namuose 93:86 (34:21, 17:22, 23:28, 19:15) nugalėjo „Chicago Bulls“ ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 1-0.
Giannis Antetokounmpo
Giannis Antetokounmpo / „Scanpix“ nuotr.

Giannio Antetokounmpo vedami „Bucks“ jau pirmajame kėlinyje šovė į priekį ir dviženklį pranašumą susikrovė nesužaidus nė penkių minučių (16:5), o ketvirčio pabaigoje turėjo ir 16 taškų persvarą (32:16).

Dviženklį skirtumą tarp komandų „Bucks“ pavyko išlaikyti ir didesnę antrojo kėlinio dalį, bet „Bulls“ pamažu mažino skirtumą ir įpusėjus susitikimui atsiliko jau tik 43:51.

Trečiajame kėlinyje „buliai“ sučiupo „elnius“ už ragų – po Nikolos Vučevičiaus tritaškio rezultatas buvo lygus (64:64), o Coby White'as dar vienu tolimu metimu išvedė svečius į priekį (67:64).

„Bulls“ pirmavo ir įpusėjus ketvirtajam kėliniui (78:77), bet tada „Bucks“ pelnė 8 taškus iš eilės ir atgal nebesižvalgė, išvargdami pirmąją pergalę šių metų atkrintamosiose.

Link jos Milvokio ekipą vedė G.Antetokounmpo, kuris per beveik 34 minutes pelnė 27 taškus (9/15 dvit., 1/4 trit., 6/11 baud.), atkovojo 16 kamuolių ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Bet didžiausią indėlį į pergalę „Bucks“ įdėjo gynyboje. Čikagos krepšininkai pataikė vos 32,3 proc. metimų iš žaidimo ir viso labo 7 tritaškius iš 37 (18,9 proc.). Ketvirtajame kėlinyje tikslą pasiekė vos vienas „Bulls“ bandymas atakuojant iš toli iš 12.

Ypač prastai atakavo Čikagos lyderių trejetas Nikola Vučevičius, DeMaras DeRozanas ir Zachas LaVine'as. Nors jie kartu pelnė 61 tašką, bet pataikė vos 17 dvitaškių iš 49 ir 4 tritaškius iš 22.

Įdomu tai, kad „Bucks“, kai žaidžia G.Antetokounmpo, prieš „Bulls“ laimėjo 14-ą kartą iš eilės ir 17 iš pastarųjų 18 tarpusavio rungtynių. Čikagiečiai varžovus iš gretimos Viskonsino valstijos su dukart naudingiausiu lygos krepšininku pastarąjį sykį įveikė dar 2017 metais.

Antrąsias rungtynes komandos vėl Milvokyje žais naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Lietuvos laiku.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 27 (16 atk. kam.), Brookas Lopezas 18, Jrue Holiday 15 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Khrisas Middletonas 11 (6 rez. perd.), Bobby Portisas 10 (12 atk. kam.).

„Bulls“: Nikola Vučevičius 24 (9/27 metimai, 17 atk. kam.), DeMaras DeRozanas (6/25 metimai, 8 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Zachas LaVine'as (6/19 metimai, 10 atk. kam.) po 18, Coby White'as 12.