2016 01 06 /08:24

NBA: D.Rose'o sugrįžimas, K.Porzingio konfliktas, atsinaujinusi S.Curry trauma ir drama Dalase

Ant parketo sugrįžęs Derrickas Rose'as padėjo „Chicago Bulls“ iškovoti penktąją pergalę iš eilės, pastaruoju metu buksavęs latvis Kristapas Porzingis sužaidė solidžias rungtynes, čempionai įsirašė dar vieną nesunkią pergalę, bet vėl prarado lyderį Stepheną Curry, o Dalase dramatiškas trileris baigėsi fantastiška šeimininkų pergale – tai svarbiausi NBA antradienio vakaro akcentai.
Dirkas Nowitzkis
Dirkas Nowitzkis / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 NBA

Derrickas Rose'as sugrįžo ant parketo ir padėjo „Chicago Bulls“ (21-12) ekipai iškovoti 21-ąją pergalę šį sezoną ir penktąją iš eilės.

Antradienio vakarą „Buliai“ 117:106 (36:28, 31:33, 27:28, 23:17) nugalėjo „Milwaukee Bucks“ (14-23) krepšininkus.

Trejas ankstesnes rungtynes nuo atsarginių suolo stebėjusiam „Bulls“ lyderiui mačas nebuvo lengvas. Gynėjas padarė net penkias klaidas, tačiau per 35 aikštėje praleistas minutes surinko 16 taškų ir 6 kartus sėkmingai asistavo savo komandos draugams.

„Bulls“ lyderiu, kaip jau tapo įprasta, vėl buvo Jimmy Butleris. Jis mačą baigė savo sąskaitoje turėdamas 32 taškus ir 10 rezultatyvių perdavimų, o jam neblogai talkino visi šeimininkų ekipos starto penketo žaidėjai, kurie pelnė dviženklį skaičių taškų.

Verta pažymėti, kad šiame mače nugalėtojai pataikė visus 20 baudų metimų.

Trečio kėlinio pabaigoje „Bucks“ dar laikėsi, o po  Giannio Antetokounmpo pataikymo netgi buvo išsiveržę į priekį (90:89), tačiau tuomet „Bulls“ rovė į priekį 8:0 ir tapo nebepavejami.

„Bulls“: Jimmy Butleris 32 taškai (9/16 dvit., 2/5 trit., 8/8 baud., 10 rez. perd.), Pau Gasolis 26 (11 atk. kam.), Derrickas Rose‘as 16, Nikola Mirotičius 14, Tajus Gibsonas 11 (14 atk. kam.).

„Bucks“: Khrisas Middletonas 26 (5/11 dvit., 5/10 trit., 1/1 baud., 7 rez. perd.), Michaelas Carteris-Williamsas 20 (12 rez. perd.), Giannis Antetokounmpo 18, Gregas Monroe 18, Jabari Parkeris 11.

„New York Knicks“ (17-19) ekipa svečiuose 107:101 (29:20, 25:29, 30:22, 23:30) palaužė „Atlanta Hawks“ (21-15) krepšininkus ir laimėjo trečią kartą per ketverias pastarąsias rungtynes.

Ilgą laiką iniciatyvą tvirtai savo rankose laikę svečiai atsipalaidavo ir dvikovos pabaigoje vos neprisižaidė. Dviženklis jų pranašumas baigiantis mačui aptirpo iki dviejų taškų, tačiau tuomet iniciatyvos ėmėsi „Knicks“ ispanas Jose Manuelis Calderonas.

Jis pataikė svarbų metimą likus 18 sekundžių ir Niujorko ekipa išsivežė pergalę.

Solidžiai šias rungtynes sužaidė ir latvis Kristapas Porzingis. Pastaruoju metu blankiai rungtyniavęs aukštaūgis dvikovą baigė dvigubu dubliu – 17 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.

Beje, ketvirtajame kėlinyje naujokas įsivėlė į konfliktą su varžovų komandos krepšininku Kentu Bazemore'u. Dėl kamuolio kovoję aukštaūgiai susikibo ir netrukus malšindami aistras turėjo įsikišti abiejų ekipų krepšininkai. Abiems „peštukams“ teisėjai skyrė po techninę pražangą.

„Hawks“: Paulas Millsapas 19 taškų (4/11 dvit., 2/6 trit., 5/5 baud.), Jeffas Teague 16, Kentas Bazemore‘as 15, Alas Horfordas 13 (10 atk. kam., 8 rez. perd.), Kyle‘as Korveris 12.

„Knicks“: Arronas Afflalo (7/14 dvit., 2/2 trit., 3/4 baud.) ir Carmelo Anthony (8/18 dvit., 0/4 trit., 7/8 baud., 11 atk. kam., 7 rez. perd.) po 23, Kristapas Porzingis 17 (11 atk. kam.), Derrickas Williamsas 15.

Nuostabus trileris vyko Dalase, kur vietos „Dallas Mavericks“ po dviejų pratęsimų 117:116 (27:24, 22:19, 29:27, 20:28, 6:6, 13:12) palaužė „Sacramento Kings“ (14-21), kuris žaidė be nugaros skausmus kentusio Rajono Rondo.

„Karalius“ pražudė Derono Williamso puikus tritaškis paskutinėmis antrojo pratęsimo sekundėmis.

Šiame mače Sakramento klubas turėjo visas galimybes laimėti, tačiau pats išleido pergalę iš rankų. Po Rudy Gay pataikymo antrajame pratęsime likus žaisti kiek daugiau nei minutę svečiai pirmavo 7 taškų persvara, tačiau tuomet iš po krepšio įmetė D.Williamsas, tritaškį pataikė Dirkas Nowitzkis, o „Kings“ pažeidė 24 sekundžių taisyklę.

Išsigelbėjimui Dalaso klubas turėjo 2 sekundes ir jų pakako, kad D.Williamsas pataikytų pergalingą tritaškį.

Namuose žaidžiantis „Mavericks“ Sakramento klubui ir toliau išlieka neįkandamas riešutas – Dalase „Kings“ pralaimėjo jau 22 kartą iš eilės.

Svečių neišgelbėjo net nuostabus DeMarcuso Cousinso pasirodymas -aukštaūgis pelnė 35 taškus ir atkovojo 17 kamuolių.

„Mavericks“: Deronas Williamsas 25 taškai (7/12 dvit., 3/6 trit., 2/4 baud.), Dirkas Nowitzkis 23, Wesley Matthewsas 20, JaVale'as McGee 13 (11 atk. kam.).

„Kings“: DeMarcusas Cousinsas 35 (13/24 dvit., 2/6 trit., 3/6 baud., 17 atk. kam., 6 per. kam., 10 kld.), Rudy Gay'us 31, Darrenas Collisonas ir Marco Belinelli po 14, Quincy Acy 12.

Lengviausią pergalę antradienio vakarą iškovojo čempionų titulą ginantis „Golden State Warriors“ (33-2), 109:88 (37:25, 25:22, 30:13, 17:28) svečiuose pranokęs „Los Angeles Lakers“ (8-28). Visgi laimėjimą gerokai apkartino nerimas dėl atsinaujinusios ekipos lyderio Stepheno Curry traumos.

Pastaruoju metu blauzdos skausmus kentęs krepšininkas trečiajame kėlinyje susiėmė už kojos ir iš karto išėjo į drabužinę.

Po šių rungtynių nutrūko trijų iš eilės „Lakers“ pergalių serija.

Pastaruoju metu NBA aikštelėse siautėjęs Draymondas Greenas nesugebėjo ir ketvirtojo mačo iš eilės baigti su dvigubu dubliu, tačiau trūko iš tiesų labai nedaug. Šį kartą aukštaūgis rungtynes baigė su 9 taškais ir 12 atkovotų kamuolių.

„Lakers“ gretose trečias rungtynes iš eilės praleido petį besigydantis Kobe Bryantas.

„Lakers“: Jordanas Clarksonas 23 taškai, Louisas Williamsas ir Ryanas Kelly po 10.

„Warriors“: Klay'us Thompsonas 36, Stephenas Curry 17, Marreese'as Speightas 12 (10 atk. kam.), Harrisonas Barnesas 10.