2020 03 28

NBA iššūkis: kaip palaikyti sportinę formą, kai salės uždarytos?

„Denver Nuggets“ krepšininkai kiekvieną dieną turi tą pačią pareigą: eiti prie savo telefonų ar plančečių ir atsidaryti programėlę, kurioje specialiai jiems yra sudėliotas treniruotės planas, sukurtas Denverio komandos fizinio rengimo specialistų. Kol kas tai geriausia idėja, kokią sugalvojo Denverio klubas. Visos kitos NBA ekipos irgi turi būti išradingos, kad surastų naujus pratybų būdus.
LeBronas Jamesas teigė, kad kūnas nustebo, kai kovo mėnesį krepšinis baigėsi.
LeBronas Jamesas teigė, kad kūnas nustebo, kai kovo mėnesį krepšinis baigėsi. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Niekas nežino kada NBA žaidėjai vėl bus aikštėse. Sezonas paralyžiuotas koronaviruso pandemijos, tad dauguma neturi teisės patekti į krepšinio aikštes.

Kiekvienos komandos treniruočių salė yra uždaryta dėl saugumo priežasčių. Nebent šuniukai gali ten lakstyti.

Vieši sporto ir sveikatingumo klubai taip pat užrakinti.

Tačiau pratybos kažkaip tęsiasi. Komandos negali suburti žaidėjų, bet krepšininkai gauna treniruočių planus.

„Tai labai įdomu, – sakė Clausas Antunesas de Souza, „Nuggets“ fizinio rengimo treneris. – Išlaikyti žaidėją motyvuotą, kai niekas nežino kada galės rungtyniauti, yra pats sudėtingiausias iššūkis. Net per tarpsezonio atostogas žinai preliminarią datą, kai reikės sugrįžti. Bet dabar tos datos niekas nežino.“

„Nuggets“ pateikia savo žaidėjams pratimus per „Teambuildr“ platformą, kurioje pratybos gali būto programuojamos ir pagal progresą. Kūrėjai sako, kad pusė NBA komandų naudojasi jų technologijomis, tarp jų „Oklahoma City Thunder“, „Houston Rockets“, „Detroit Pistons“, o taip pat profesionalios beisbolo (MLB), ledo ritulio (NHL) ir amerikietiško futbolo (NFL) komandos.

Kitos ekipos turi savitus metodus. Kevinas Huerteris teigė, kad naudoja „FaceTime“, kad peržiūrėtų ir dirbtų su „Atlanta Hawks“ trenerių sudėliotais treniruočių planais.

„Orlando Magic“ planuoja pradėti naudoti „FaceTime“, kad perduotų pratybas žaidėjams per artimiausias kelias dienas.

„Zoom“ video konferencija taip pat naudojama kai kurių NBA komandų, kad žaidėjai galėtu virtualiai susiburti treniruotėms.

„Turiu dviratį čia namuose, turiu svarmenų, tad atsikėlęs darau tai, ką turiu padaryti, – pasakojo „Magic“ puolėjas Jonathanas Isaacas, rengiantis sugrįžimui po kelio traumos. – Aš toliau galiu tęsti reabilitaciją ir treniruotis, ką visi ir darome.“

Už žaidėjų sportinę formą atsakingas „Magic“ treneris Davidas Tenney taip pat siunčia žaidėjams mitybos meniu. Jis primena, jog svarbu ir tinkamai valgyti.

„Nors dažnai rekomenduojame lengvesnį maistą (kaip žuvis ar vištiena) ir daržoves, dabar yra tokia sezono dalis, kai maitintis sveikai yra ypač svarbu“, – sakė D.Tenney.

NBA leidžia komandoms nusiųsti įrangos į žaidėjų namus, kas jie turėtų daugiau būdų treniruotis. „Miami Heat“ žaidėjas Kendrickas Nunnas parodė naują dviratį namuose – tai komandos suteiktas prietaisas, kad žaidėjas gautų reikiama krūvį ištvermei.

„Boston Celtics“ treneris Bradas Stevensas sakė, kad jo komanda rengia taip vadinamas „savanoriškas virtualias sesijas“.

„Buvo pristatyti dviračiai, buvo pristatyti svoriai“, – pasakojo B.Stevensas.

„Los Angeles Lakers“ lyderis LeBronas Jamesas pastarąsias dvi savaites buvo save izoliavęs namuose – taip reikalavo ir klubas, kurio su žaidėjai užsikrėtė koronavirusu.

L.Jamesas yra vienas ir tų NBA žaidėjų, kuriems pasisekė – savo namuose jis turi salę, kasdien jis po kartą ar du rengia pratybas. Tiesa, jis nežaidžia krepšinio. Tai – esminis skirtumas tarp dabartinės padėties ir 2011 metų NBA lokauto, kai treniruotis buvo galima.

„Mano kūnas tarsi sakė man: „Ei, kas per velnias čia vyksta?“, – šią savaitę per tinklalaidę „Road Trippin“ sakė L.Jamesas, sustojęs žaisti krepšinį kovo pradžioje, kai iki atkrintamųjų varžybų likę visai nedaug.

„Scanpix“ nuotr./LeBronas Jamesas
„Scanpix“ nuotr./LeBronas Jamesas

Christianas Woodas iš „Detroit Pistons“ buvo vienas iš tų, kurie užsikrėtė koronavirusu. Šią savaitę jis jau gavo žinią, kad yra atsigavęs. Bet jo komandos draugai taip pat turėjo izoliuoti save dviem savaitėms, o tai reiškė, kad „Pistons“ vėl iš naujo turės susiburti į grupę, kad pasiruoštų atsinaujinančiam sezonui

„Tiesą sakant, mano nuomone, dabar toks metas, kai tinka įprasta tarpsezonio programa. Reikia atgauti fizines savybes, kurias jau praradome, – sakė „Pistons“ fizinio rengimo treneris Jordanas Sabourinas. – Neatrodo, kad kažkas pasikeistų per savaitę ar dvi, tad tai yra tarsi pradinis taškas, nuo kurio prasideda pasirengimas sezonui.“

NBA yra paskelbusi, kad norės tęsti čempionatą. Lygos komisaras Adamas Silveris nori pamatyti atkrintamąsias varžybas, nori išvysti kaip triumfuoja čempionai.

Daugumai komandų liko maždaug po 17 rungtynių reguliariajame čempionate. Bet dar nėra aišku, ar iš tiesų tiek reiks sužaisti, kai krepšiniui bus uždegta žalia šviesa.

Akivaizdu, kad NBA krepšinio bent kelias savaites nebus.

„Scanpix“ nuotr./NBA sezonas sustabdytas dėl koronaviruso
„Scanpix“ nuotr./NBA sezonas sustabdytas dėl koronaviruso

Gera žinia yra ta, kad komandos turi laiko įprasti prie naujų dalykų.

„Dabar prioritetas nėra „mes treniruosimės tiek, kiek galime“, – sakė C.A.Souza. – Atvirai kalbant prioritetas yra paruošti žaidėjus gerai dvasinei būsenai, kad jie žinotų, jog turi palaikymą, komandos viską dėl jų padarys, kad jiems padėsime. O tada mes vėl startuosime, kai žinosime, kad esame arčiau vilties žaisti vėl.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai