2023 10 05

NBA krepšinis Abu Dabyje: L.Dončičiaus stebuklai pergalės „Mavs“ neatnešė

NBA krepšinis sugrįžo, tik ne ten, kur esame įpratę jį matyti. Pirmąsias ikisezonines rungtynes „Dallas Mavericks“ ir „Minnesota Timberwolves“ ekipos sužaidė Abu Dabyje (Jungtiniai Arabų Emyratai).
16-18. Luka Dončičius („Dallas Mavericks“) – 40,1 mln. JAV dolerių
Luka Dončičius / „Scanpix“/AP nuotr.

Susitikimą 111:99 (37:19, 29:30, 21:25, 24:25) laimėjo „vilkai“.

Tai pirmas kartas, kai NBA komandos rungėsi Artimuosiuose Rytuose. Dar sykį Dalaso ir Mineapolio ekipos žais šeštadienį.

Persvarą Minesotos komanda susikrovė jau pirmoje rungtynių pusėje. Pirmąjį kėlinį ji laimėjo 37:19, o antrajame triuškino Dalasą net 53:24.

Nepadėjo „Mavs“ netgi įspūdingas Lukos Dončičiaus šou pirmoje mačo pusėje.

Dalaso žvaigždė per 17 minučių pelnė 25 taškus (5/6 dvit., 3/8 trit., 6/7 baud.) ir atkovojo 5 kamuolius. Tiesa, po ilgosios pertraukos jis nebežaidė.

Pirmajame kėlinyje slovėnas pataikė ir sunkiai protu suvokiamą metimą baudos aikštelėje.

Kaip ir Luka, Kyrie Irvingas taip pat žaidė tik pirmoje rungtynių pusėje, bet nesuspindėjo – per 14 minučių pelnė 2 taškus (1/6 metimai) ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Mavericks“ gretose žaidė ir pernai Eurolygoje žibėjęs Dante Exumas. Australas per 13 minučių pelnė 5 taškus, atkovojo 3 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

„Timberwolves“ rungtyniavo be ryškiausios savo žvaigždės Anthony Edwardso, kuris yra susižeidęs čiurną.

„Timberwolves“: Karlas-Anthony Townsas 20, Nazas Reidas 16, Shake'as Miltonas ir Luka Garza po 12.

„Mavericks“: Luka Dončičius 25, Jadenas Hardy 13.