2019 12 20

NBA lyderių kaktomušoje – tritaškiais prapliupęs Giannis ir „Bucks“ pergalė prieš „Lakers“

NBA lygoje akis į akį susidūrė abiejų konferencijų lyderiai – iki šios nakties pirmąją poziciją visos lygos rikiuotėje besidalinę „Milwaukee Bucks“ (25-4) ir „Los Angeles Lakers“ (24-5) klubai. Šių komandų akistatoje pergalę iškovojo namie žaidę „Bucks“ – 111:104 (23:17, 42:29, 24:35, 22:23).
Giannis Antetokounmpo
Giannis Antetokounmpo / „Scanpix“ nuotr.

Abi komandos šias rungtynes galėjo pasitikti su įspūdingomis pergalių serijomis, tačiau pralaimėjo paskutiniąsias savo rungtynes – „Bucks“ nusileido net ir be Lukos Dončičiaus rungtyniavusiems „Dallas Mavericks“, o „Lakers“ suklupo prieš Domanto Sabonio vedamus „Indiana Pacers“.

Nors daugelis šiame mače tikėjosi atkaklios ir bekompromisės kovos, Giannio vedami „Bucks“ antrajame kėlinyje pelnė net 42 taškus ir per ilgąją pertrauką turėjo net 19 taškų pranašumą – 65:46.

„Lakers“ kiek atsitiesė trečiajame kėlinyje, kai jo pabaigoje spurtavo 6:0 ir prieš lemiamas 10 minučių atsiliko jau tik 81:89.

Vis tik galutinai intrigos svečiams atkurti nepavyko – Milvokio krepšininkai ketvirtojo kėlinio pradžioje žaidė sėkmingiau ir pabėgo 15 taškų skirtumu (103:88), o „Lakers“ savo deficitą iki vienženklio sušvelnino tik paskutinėmis rungtynių akimirkomis.

„Bucks“ į priekį vedė tritaškiais prapliupęs G.Antetokounmpo. Graikas pataikė 5 iš 8 tolimų metimų, o iš viso pelnė 34 taškus (6/11 dvit., 5/8 trit., 7/10 baud.), atkovojo 11 kamuolių ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

„Lakers“ neišgelbėjo net ir didysis šios komandos dvejetas – Anthony Davisas, pelnęs 36 taškus ir sugriebęs 10 kamuolių, bei LeBronas Jamesas, pasižymėjęs trigubu dubliu – 21 taškas, 12 atkovotų kamuolių ir 11 rezultatyvių perdavimų.

„Bucks“ po šios pergalės tapo vienvaldžiais NBA lyderiais.

Be Giannio, šiose rungtynėse dalyvavo ir dar du Antetokounmpo – „Bucks“ žvaigždės broliai Thanasis, atstovaujantis Milvokio klubui, ir Kostas, rungtyniaujantis „Lakers“.

Nors nei vienas iš Giannio brolių ant parketo taip ir nepasirodė, po mačo visi trys Antetokounmpo įsiamžino nuotraukoje su vienas kito marškinėliais.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 34 (5/8 trit., 11 atk. kam., 7 rez. perd.), George'as Hillas 21, Khrisas Middletonas 15, Wesley Matthewsas 13, Brookas Lopezas 10.

„Lakers“: Anthony Davisas 36 (11/19 dvit., 0/6 trit., 14/17 baud., 10 atk. kam., 5 rez. perd.), LeBronas Jamesas (12 atk. kam., 11 rez. perd.) ir Danny Greenas (7/12 trit.) po 21, Kentaviousas Caldwellas-Pope'as po 18.