2023 11 06

NBA lygoje – fantastiška L.Ballo ir L.Dončičiaus kaktomuša

Lietuvoje, Prienuose, profesionalo karjerą pradėjęs LaMelo Ballas nėrėsi iš kailio, surinko galingą trigubą dublį, bet „Dallas Mavericks“ (5-1) ir Luka Dončičius pratęsė geriausią klubo startą nuo 2005-ųjų.
LaMelo Ballas ir Luka Dončičius
LaMelo Ballas ir Luka Dončičius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Charlotte Hornets“ (2-4) lyderis L.Ballas ketvirtajame kėlinyje pelnė net 23 taškus, bet „Mavericks“ namie galiausiai laimėjo 124:118 (26:31, 24:31, 33:22, 41:34).

L.Ballas iš viso pelnė 30 taškų (6/13 dvit., 5/10 trit., 3/3 baud.), išdalino 13 rezultatyvių perdavimų ir sugriebė 10 kamuolių.

Per plauką nuo trigubo dublio liko ir „Mavericks“ lyderis L.Dončičius. Slovėno sąskaitoje – 23 taškai (7/10 dvit., 1/9 trit., 6/7 baud.), 12 atkovotų kamuolių ir 9 rezultatyvūs perdavimai.

Sėkmingiau rungtynes pradėję svečiai iš Šarlotės antrojo kėlinio pabaigoje susikrovė 15 taškų persvarą (60:45).

Tačiau po didžiosios pertraukos „Mavericks“ jį panaikino. Užvirė kova taškas į tašką, o „Hornets“ apmaudžiai nepasinaudojo šansu išplėšti pratęsimą, kai likus žaisti 8 sek. nesugebėjo išsimesti kamuolio iš užribio (116:119).

Penktą sykį iš šešių galimų laimėjęs Dalaso klubas sezoną pradėjo geriausiai nuo 2005–2006 m. sezono.

„Mavericks“: Luka Dončičius 23 (1/9 trit., 12 atk. kam., 9 rez. perd.), Kyrie Irvingas (10 rez. perd.) ir Grantas Williamsas (4/5 trit.) – po 18, Timas Hardaway 16 (4/12 trit.), Dereckas Lively 15 (14 atk. kam.).

„Hornets“: LaMelo Ballas 30 (5/10 trit., 13 rez. perd., 10 atk. kam.), Gordonas Haywardas (8 rez. perd.) ir P.J. Washingtonas – po 20, Markas Williamsas 19 (8/8 dvit., 10 atk. kam.), Nickas Richardsas 12 (9 atk. kam.).