2015 11 08

NBA: neklumpantys čempionai, „Hawks“ ir „Nets“ serijos bei tuščias „bulių“ pratęsimas

Lapkričio 8 naktį NBA buvo pratęstos ilgiausios pergalių bei pralaimėjimų serijos, įspūdingai žaidė Jamesas Hardenas, o „Chicago Bulls“ pasiekė klubo antirekordą.
Stephenas Curry ir jo komanda toliau neklumpa NBA čempionate
Stephanas Curry ir jo komanda toliau neklumpa NBA čempionate / „Scanpix“ nuotr.

Tęsiasi „Hawks“ pergalių serija

Pralaimėjimu sezoną pradėję „Atlanta Hawks“ (7/1) krepšininkai iškovojo jau 7-ąją pergalę iš eilės. Nors pirmoje rungtynių pusėje solidžiau atrodė „Washington Wizards“ (3/3), tačiau antroje pusėje 73 taškus įmetę „vanagai“ pasiekė pergalę 114:99 (19:19, 22:26, 34:33, 39:21).

Raktu į pergalę „Hawks“ komandai tapo puiki rotacija – vos vienas žaidėjas komandoje žaidė ilgiau nei 30 minučių.

Pagrindiniu „Wizards“ inkaru šiose rungtynėse buvo klaidos – jų sostinės komanda padarė net 26.

Kentas Bazemore'as buvo rezultatyviausias Atlantos komandoje. Jis pelnė 25 taškus. Paulas Millsapas pridėjo 21 tašką, atkovojo 7 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Vašingtono komandoje išsiskyrė karjeros rezultatyvumo rekordą pasiekęs Otto Porteris, surinkęs 23 taškus. Taip pat komandoje buvo užfiksuoti net trys dvigubi dubliai – Johnas Wallas (19 tšk. ir 12 rez. perd.), Marcinas Gortatas (10 tšk. ir 10 atkv. kam.) ir Nene (10 tšk. ir 10 atkv. kam.).

Ilgiausia pralaimėjimų serija

„Scanpix“ nuotr./„Brooklyn Nets“ – „Milwaukee Bucks“

Gregas Monroe pelnė 20 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir atvedė „Milwaukee Bucks“ (4/3) komandą į pergalę 94:86 (18:24, 26:20, 23:17, 27:25) prieš „Brooklyn Nets“ (0/7).

Tai buvo ketvirtoji „Bucks“ pergalė iš eilės bei septintasis „Nets“ pralaimėjimas. Toliau be pergalių išliekančiai Bruklino ekipai šiuo metu priklauso ilgiausia pralaimėjimų serija NBA.

Įdomu tai, kad šiose rungtynėse „Nets“ pirmą kartą šį sezoną varžovams neleido pelnyti 100 taškų, tačiau pergalei to neužteko.

Gregui Monroe Milvokio komandoje puikiai talkino Jerrydas Baylessas (19 tašk. ir 10 atkv. kam.) ir Khrisas Middletonas (14 tšk. ir  atkv. kam.).

Pralaimėjusių gretose išsiskyrė 20 taškų pelnęs Brookas Lopezas, Thaddeusas Youngas pridėjo 18 taškų ir 13 atkovotų kamuolių.

Tuščias „bulių“ pratęsimas

„Scanpix“ nuotr./„Minnesota Timberwolves“  – „Chicago Bulls“
„Scanpix“ nuotr./„Minnesota Timberwolves“ – „Chicago Bulls“

Įdomus atvejis užfiksuotas Čikagoje, kur vietos „Bulls“ (4/3) po pratęsimo turėjo pripažinti „Minnesota Timberwolves“ (3/2) pranašumą rezultatu 93:102 (28:30, 29:28, 20:18, 16:17, 0:9).

Po keturių kėlinių rezultatas švieslentėje skelbė rezultatą 93:93 ir komandoms teko žaisti pratęsimą. Jį 9:0 laimėjo Minesotos komanda, tuo tarpu „buliai“ pirmą kartą komandos istorijoje per pratęsimą nepelnė nė taško.

Į pergalę „Timberwolves“ vedė pirmasis 2014 metų NBA naujokų biržos šaukimas Andrew Wigginsas, pelnęs 31 tašką. Jam puikiai talkino Nemanja Bjelica ir Karlas-Anthony Townsas, kurie pridėjo po 17 taškų, o pastarasis po krepšiais atkovojo 13 kamuolių.

Čikagos komandoje net šeši žaidėjai perkopė 10 taškų ribą, o rezultatyviausias iš jų buvo Pau Gasolis, surinkęs 21 tašką ir po varžovų krepšiais nusiėmęs 14 kamuolių.

Čempionai artėja prie rekordo

„Scanpix“ nuotr./„Golden State Warriors“ – „Sacramento Kings“

Septintąją pergalę iš eilės iškovojo NBA čempionai „Golden State Warriors“ (7/0), kurie svečiuose 103:94 įveikė „Sacramento Kings“ (1/6), kurioje žaidžia buvęs žalgirietis Jamesas Andersonas.

Skaičiuojant nuo praėjusio sezono, tai buvo jau 74-oji „Warriors“ pergalė per pastarąsias 89 rungtynes.

„Kariai“, sezoną pradėję septyniomis pergalėmis, artėja prie visų laikų klubo rekordo, kai dar Filadelfijoje žaidusi ekipa 1960-61 metų sezoną pradėjo devyniomis pergalėmis iš eilės.

Rezultatyviausias čempionų gretose vėl buvo praėjusio sezono naudingiausias NBA krepšininkas Stephenas Curry, pelnęs 24 taškus. Klay'us Thompsonas pridėjo 18, Andre Iguodala – 14 taškų.

Rungtynės nesusiklostė buvusiam „Žalgirio“ legionieriui J.Andersonui, kuris pelnė tik 2 taškus ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus, po kartą suklydo ir blokavo varžovo metimą.

Penktą kartą iš eilės pralaimėjusių „karalių“ gretose rezultatyviausiai žaidė Marco Bellinelli ir Rudy Gay, įmetę po 22 taškus.

Dar vienas J.Hardeno šou

„Scanpix“ nuotr./„Houston Rockets“ – „Los Angeles Clippers“

Sezono pradžioje strigęs Jamesas Hardenas surengė dar vieną įspūdingą solo šou, o ilgabarzdžio vedama „Houston Rockets“ išvykoje 109:105 (32:32, 26:24, 20:27, 27:16) palaužė be Chriso Paulo žaidusius „Los Angeles Clippers“.

Donatas Motiejūnas ir vėl nežaidė dėl traumos.

J.Hardenas vedė „raketas“ į pergalę pelnydamas 46 taškus (13/14 baudų metimai, 5/10 tritaškiai), jam puikiai talkino Dwightas Howardas (20 tšk. ir 20 atkv. kam.).

„Clippers“ gretose išsiskyrė Blake'as Griffinas, surinkęs 35 taškus ir atkovodamas 11 kamuolių.