2016 03 30

NBA: nuvilti Kevino Duranto sirgaliai ir labai svarbi „Bulls“ pergalė

Šešerios rungtynės sužaistos NBA reguliariajame sezone. Trys mačai buvo itin svarbūs kovoje dėl Rytų konferencijos aštuntosios vietos ir teisės žaisti atkrintamosiose varžybose. „Detroit Pistons“ ir „Chicago Bulls“ iškovojo svarbias pergales, o „Washington Wizards“ ir „Indiana Pacers“ pralaimėjo, tačiau kova dar tik įsibėgėja.
Jimmy Butleris ir Paulas George'as
Jimmy Butleris ir Paulas George'as / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pergalingas Jimmy Butlerio metimas

Keturios nesėkmės iš eilės – tokią seriją nutraukė „Chicago Bulls“ (37-37) krepšininkai, išvykoje 98:96 (28:27, 32:31, 24:26, 14:12) po paskutiniojo metimo palaužę „Indiana Pacers“ (39-35).

Pastarieji prametė penkis metimus per paskutiniąsias dvi rungtynių minutes. Likus žaisti 20 sek. „Bull“ atsikovojo kamuolį puolime po Pau Gasolio metimo ir Jimmy Butleris įmetė pergalingą dvitaškį likus 3,7 sek.

Itin atkaklias rungtynes, kuriose pirmaujanti komanda keitėsi 14 sykių, vainikavo ketvirtasis kėlinukas, per kurį įmesti vos 26 taškai. „Pacers“ per jį iš žaidimo metė 22 proc., „Bulls“ – 26 proc. taiklumu.

„Pacers“ geriau už savo varžovus žaidė baudos aikštelėje (52-36), pirmavo pagal greitų atakų taškus (15-5), atkovojo trimis kamuoliais daugiau ir padarė keturiomis klaidomis mažiau, tačiau vis tiek pralaimėjo.

Tarpusavio rungtynėse „Bulls“ šį sezoną pirmauja 3-1 ir turės pranašumą prieš „Pacers“, jei reguliarųjį sezoną ekipos baigtų vienodai. Šiuo metu „Pacers“ yra aštuntoje, „Bulls“ – devintoje vietoje.

„Pacers“: P.George'as (9 atk. kam., 5 rez. perd.) 20, I.Mahinmi (9/12 dvit., 7 atk. kam.) 18, L.Allenas 9.

„Bulls“: N.Mirotičius (7/13 trit., 10 atk. kam.) 28, J.Butleris (6/8 dvit.) 14, P.Gasolis (11 atk. kam., 7 rez. perd.) 10.

Nėra Kevino Duranto – nėra ir pergalės

Iš Vokietijos į Detroite vykusias rungtynes pamatyti Keviną Durantą atvykę sirgaliai liko it musę kandę. „Detroit Pistons“ (40-35) krepšininkai savo aikštėje 88:82 (25:21, 21:27, 25:9, 17:25) įveikė „Oklahoma City Thunder“ (52-35), o NBA žvaigždė nežaidė.

Komandos lyderiui kartu su Serge'u Ibaka treneris nusprendė leisti pailsėti ir „Thunder“ sužaidė nerezultatyviausias sezono rungtynes, o aštuonių iš eilės pergalių serija nutrūko. „Pistons“ ekipai – tai labai svarbi pergalė kovoje dėl atkrintamųjų.

Iš Vokietijos atvykę Kevino Duranto sirgaliai

„Pistons“ turėjo 15 taškų persvarą (68:53), tačiau ketvirtajame kėlinyje „Thunder“ buvo priartėjusi iki taško (75:74). Russello Westbrooko tritaškis likus 8,8 sek. priartino „Thunder“ iki 82:84, tačiau Reggie Jacksonas sumetė baudas ir Detroito vyrai išlaikė pergalę.

Pergale besidžiaugiantis R.Jacksonas užvedinėjo „Palace Of Auburn Hills“ arenos žiūrovus, tačiau tai ne itin patiko R.Westbrookui. Interviu po mačo „Thunder“ žvaigždė sakė, kad varžovas darė nesąmones.

Reggie Jacksono džiaugsmas

„Pistons“: M.Morrisas (8/12 dvit., 7 atk. kam.) 24, T.Harrisas (7 atk. kam.) 17, R.Jacksonas ir A.Drummondas (15 atk. kam.) po 13.

„Thunder“: R.Westbrookas (6/20 dvit., 2/8 trit.) 24, E.Kanteris (5/7 dvit., 14 atk. kam.) 14, R.Foye 9.

Čempionų testas – per sunkus

Rytuose devintoje vietoje žengiantys „Washington Wizards“ (36-38) vyrai išvykoje pas NBA čempionus ilgą laiką kovojo dėl pergalės, tačiau galiausiai turėjo pripažinti „Golden State Warriors“ (67-7) pranašumą – 94:102 (22:27, 24:22, 26:30, 22:23)

Antrojo kėlinuko pabaigoje „Wizards“ pirmavo 45:37, tačiau Stephenas Curry sumetė 8 taškus ir ilsėtis „Warriors“ išėjo jau pirmaudama – 49:46.

Po pertraukos čempionai jau žaidė negailėdami savęs, taškus rinko visi lyderiai, tačiau įgytas dviženklis pranašumas (72:62) aptirpo iki 79:72. Lemiamas ketvirtis pradėtas be S.Curry ir kitų lyderių, tačiau tai nesutrukdė startuoti atkarpa 6:0.

Leandro Barbosa, Marreese'as Speightsas ir Harrisonas Barnesas puikiai pavadavo „Warriors“ lyderius ir per kelias lemiamo ketvirčio minutes šeimininkai nutolo – 90:76. Grįžęs S.Curry įmetė savo šeštąjį tritaškį, o sausa „Wizards“ atkarpa iš viso tęsėsi net keturias minutes – 95:78

„Warriors“: S.Curry (6/8 trit., 7 atk. kam., 7 rez. perd.) 26, K.Thompsonas (2/8 trit.) 16, D.Greenas (3/4 trit., 16 atk. kam., 9 rez. perd.) 15, H.Barnesas (9 atk. kam.) 14.

„Wizards“: B.Bealas (1/6 trit.) 17, M.Morrisas (3/7 trit., 7 atk. kam.) 15, O.Porteris Jr. 11, Nene 10.