2016 03 26

NBA: pakartotas legendinių „bulių“ rekordas, drama Vašingtone ir pleškinantys „kariai“

NBA lygos naujokas Karlas-Anthony Townsas pelnė 27 taškus ir atkovojo 10 kamuolių, o vidurio puolėjo atstovaujama „Minnesota Timberwolves“ (24-48) ekipa po dramos Vašingtone 132:129 nugalėjo „Wizards“ (35-37) ekipą.
NBA: „Dallas Mavericks“ – „Golden State Warriors“
NBA: „Dallas Mavericks“ – „Golden State Warriors“ / „Scanpix“ nuotr.

Jaunųjų vilkų gauja

„Timberwolves“ krepšininkams tai buvo vos 13 pergalė išvykoje šiame sezone. Per pastarąsias 24-erias rungtynes Randy Wittmano auklėtiniai svečiuose nuskynė vos tris pergalės viaisius.

Lygos naujokas K.-A.Townsas šiąnakt taip pat pagerino Minesostos komandos naujoko atkovotų kamuolių rekordą. „Centras“ reguliariajame sezone iš viso sugriebė 741-ą kamuolį ir aplenkė Keviną Love, kuriam, su 734 atkovotais kamuoliais, buvo komandos rekordininikas.

Visa dvikova vyko taškas į tašką, o pratęsime „vilkus“ už pakarpų traukė jaunieji žaidėjai.

Pirmame pratęsime likus kiek mažiau nei pusei minutės, „Timberwolves“ atsilikinėjo 115:119, tačiau netrukus Zachas LaVine'as paleido du tritaškius iš eilės ir išplėšė antrą pratęsimą.

Jo pradžioje K.-A.Townsas smeigė svarbų tritaškį, A.Wigginsas prisidėjo keliais pavojingais reidais į baudos aikštelę, o Z.LaVine'as nepagailėjo kelių rezultatyvių perdavimų.

„Timberwolves“: K.-A.Townsas 27, Z.LaVine'as (4 rez. perd.) 25, G.Diengas (9 atk. kam., 5 rez. perd.) 18.
„Wizards“: B.Bealas 26, J.Wallas (16 rez. perd.) 22, M.Gortatas (14 atk. kam.) 19.

Nepralaimintys „kariai“

34-ą pergalę iš eilės namuose iškovojo „Golden State Warriors“ (65-7) ekipa. Vedami Klay Thompsono ir Stepheno Curry, Steve’o Kerro auklėtiniai rezultatyviose rungtynėse 128:120 nugalėjo „Dallas Mavericks“ (35-37) klubą.

Dvikovoje Auksinės valstijos komanda paleido 21-ą taiklų tritaškį, ir pagal per vieną sezoną įmestus tritaškius (938) aplenkė iki šiol rekordą priklausiusiai „Houston Rockets“ ekipai.

S.Curry ir K.Thompson kartu pelnė net 73 taškus.

Dar prieš rungtynių pradžią „kariai“ pagerbė vasarą į „Mavericks“ ekipą persikėlusį Davidą Lee. „Warriors“ klubas „centrui“ sukūrė specialų vaizdo įrašą, o ilgosios pertraukos metu S.Curry jam įteikė NBA čempionų žiedą, iškovotą pernai.

Rungtynėse dar prieš ilgąją pertrauką S.Kerro ekipa susikrovė 14 taškų persvarą (72:58), kurios nors ir nedidino, tačiau išlaikė iki pat pabaigos.

„Warriors“: K.Thompsonas (5 atk. kam.) 40, S.Curry (8 atk, kam., 8 rez. perd., 4 perimt. kam.) 33, D.Greenas (10 rez. perd., 7 atk. kam.) 19.
„Mavericks“: W.Matthewsas 26, J.J.Barea (6 rez. perd.) 21, R.Feltonas 17.

Pakartotas „bulių“ rekordas

Be pralaimėjimų namuose žengia ir „San Antonio Spurs“ (61-11) krepšininkai, šeštadienio naktį 110:104 įveikę „Memphis Grizzlies“ (41-32) komandą.

Grego Popovichiaus auklėtiniai, šį sezoną namuose iškovoję 37-ą pergalę iš eilės, pakartojo legendinės 1995-1996 m. „Chicago Bulls“ rekordą. Nuo praėjusių metų kovo „Spurs“ ekipa savo tvirtovėje iškovojo jau 46-ias pergales iš eilės.

Abu klubai šiąnakt žaidė be kelių pagrindinių žaidėjų. „Spurs“ komandai trūko Kawhi Leonardo, Danny Greeno, Boriso Diaw ir Patty Millso. Tuo tarpu „Memphis Grizzlies“ ekipai padėti negalėjo kiek anksčiau traumą patyręs Marcas Gasolis, Zachas Randolphas, Mike’as Conley ir keli kiti.

Antrajame kėlinuke susikrovę 17 taškų persvarą (60:43) „Spurs“ krepšininkai lemiamo ketvirčio pabaigoje ją iššvaistė iki 2 taškų (94:92). Vis dėlto tada G.Popovichiaus auklėtiniams pavyko surengti spurtą 13:0 ir pergalę įsidėti į savo kišenę.

„Spurs“: L.Aldrige’as (12 atk. kam.) 32, T.Parkeris 14, K.Martinas 13.
„Grizzlies“: J.Greenas 20, L.Stephensonas 17, M.Barnesas (6 atk. kam.) 14.