2016 01 26

NBA: pirmoji „Cavaliers“ trenerio pergalė ir „Rockets“ tritaškių vakarėlis

NBA reguliariajame sezone sužaistos devynerios rungtynės. Trečiąją pergalę iš eilės iškovojo Donato Motiejūno, kuris jau sėdėjo ant atsarginių žaidėjų suolelio, atstovaujamas „Houston Rockets“ klubas. LeBronas Jamesas padovanojo pirmąją pergalę naujajam „Cleveland Cavaliers“ klubui.
Trevoras Ariza
Trevoras Ariza / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Dwighto Howardo trauma problemų nesukelia

Nors „Houston Rockets“ (25-22) klubas jau trečiose rungtynėse iš eilės negali remtis „centro“ Dwighto Howardo paslaugomis, tačiau tai netrukdo laimėti. Hiustono krepšininkai išvykoje 112:111 (32:29, 26:31, 35:32, 19:19) palaužė „New Orleans Pelicans“ (16-28).

Jamesas Hardenas buvo per du rezultatyvius perdavimus iki trigubo dublio, Trevoras Ariza pasiekė sezono rezultatyvumo rekordą, o „Rockets“ laimėjo trečiąjį mačą iš eilės.

49 proc. taiklumu iš toli atakavęs „Rockets“ krepšininkai įmetė net 19 tritaškių iš 39-ių. T.Ariza pataikė net 8 tritaškius, pirmieji šeši buvo taiklūs. „Pelicans“ pataikė 13 tolimų metimų iš 28 (45 proc.), tačiau tik 14 baudų iš 25 (56 proc.).

„Rockets“ trečiojo kėlinuko pradžioje spurtavo 18:0 (76:70), tačiau iki pabaigos „Pelicans“ sugebėjo pasivyti – 93:92. Ketvirtasis kėlinukas vyko taškas į tašką, nė vienai komandai nepirmaujant daugiau nei 3 taškai.

Likus žaisti 4,7 sek. „Pelicans“ klubui 32 taškus pelnęs Jrue Holiday galėjo išplėšti pergalę. Vis dėlto ekipa nebeturėjo minutės pertraukėlių, tad kamuolį teko įžaisti nuo kitos aikštės pusės ir tolimas J.Holiday tritaškis nebuvo taiklus.

„Rockets“: J.Hardenas (8/15 dvit., 3/5 trit., 10/10 baud., 11 atk. kam., 8 rez. perd.) 35, T.Ariza (8/11 trit.) 31, M.Thorntonas (4/7 trit.) 12, P.Beverley 11, C.Capela (4/5 dvit.) 10.

„Pelicans“: J.Holiday (11/16 dvit., 3/5 trit., 9 rez. perd.) 32, R.Andersonas (9 atk. kam.) 22, T.Douglasas (3/4 trit.) 18, N.Cole'as 10.

Pirmoji pergalė

Davido Blatto asistentu buvęs Tyronnas Lue iškovojo pirmąją pergalę kaip NBA vyriausiasis treneris. „Cleveland Cavaliers“ (31-12) krepšininkai namuose 114:107 (32:29, 27:26, 24:18, 31:34) įveikė „Minnesota Timberwolves“ (14-32).

Klivlendo krepšininkams lengva nebuvo. Jie sugebėjo surengti spurtą trečiojo ketvirčio pabaigoje, kuris užtruko ir kelias minutes ketvirtajame kėlinuke. Po Imamo Shumperto tritaškio „Cavs“ pirmavo 90:75.

Vis dėlto „Timberwolves“ nepasidavė ir per kelias minutes priartėjo iki 3 taškų – 91:94. 7 taškus iš eilės tada įmetė Tristanas Thompsonas, tritaškį pataikė Matthew Dellavedova – 104:94.

Tačiau ir tai nebuvo viskas, „Timberwolves“ kelis kartus dar priartėjo iki 4 taškų, likus 16,5 sek. atsiliko tik per metimą (107:110), tačiau nei LeBronas Jamesas, nei M.Dellavedova neklydo mesdami baudas.

„Timberwolves“ ekipa išvykos rungtynių nėra laimėjusi nuo praėjusių metų gruodžio 20 dienos.

„Cavaliers“: L.Jamesas (10/14 dvit., 1/1 trit., 9 rez. perd.) 25, T.Thompsonas (8/10 dvit., 12 atk. kam.) 19, M.Dellavedova (4/8 trit., 7 rez. perd.) 18, K.Irvingas (9 ayk. kam.) 17, K.Love'as ir J.R.Smithas po 11

„Timberwolves“​: K.A.Townsas (11/15 dvit., 11 atk. kam.) 26, Z.LaVine'as 21, A.Wigginsas (6/11 dvit.) 20, G.Diengas 13, S.Muhammadas 10.