2016 12 21 /08:15

NBA: „Spurs“ pergalę Hjustone atnešęs Patty Millso tritaškis ir įsisiautėjęs LeBronas Jamesas

Keliaudami į Milvokį NBA čempionai „Cleveland Cavaliers“ (20-6) turėjo aiškų tikslą – pasiekti revanšą – ir šį savo uždavinį sugebėjo įgyvendinti. Lemiamomis rungtynių akimirkomis prabilęs LeBronas Jamesas nukalė svečiams pergalę prieš „Milwaukee Bucks“ (13-13) – 114:108 (35:27, 22:26, 27:25, 16:22, 14:8).
Patty Millsas ir Patrickas Beverley
Patty Millsas ir Patrickas Beverley / „Scanpix“ nuotr.

Pirmojoje šių komandų tarpusavio akistatoje 118:101 buvo triumfavę „elniai“.

Ilgai savaisiais ragais Milvokio ekipa badėsi ir antrajame mače. Nors pačioje ketvirtojo kėlinio pabaigoje „Bucks“ deficitas siekė net 7 taškus, šeimininkai sugebėjo išlyginti rezultatą ir išplėšti pratęsimą – 100:100.

Jo pradžioje, pataikius Gianniui Antetokounmpo, Milvokio ekipa netgi pirmavo. Tačiau tuomet iniciatyvos ėmėsi L.Jamesas.

„Cavs“ lyderis lemiamomis akimirkomis tvirtai laikė rungtynių vadžias savo rankose ir pergalės jo komanda nebepaleido.

Iš viso per 47 minutes L.Jamesas pelnė 34 taškus (7/16 dvitaškiai, 5/9 tritaškiai, 5/6 baudos), atkovojo 12 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą, po 2 kartus suklydo bei prasižengė ir surinko 37 naudingumo balus.

„Bucks“: Jabari Parkeris 30, Giannis Antetokounmpo 25 (13 atk. kam.), Johnas Hensonas 14.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 34 (12 atk. kam., 7 rez. perd.), Kyrie Irvingas 28, Tristanas Thompsonas 10 (12 atk. kam.).

Dar vieną gražią pergalę svečiuose iškovojo šiemet puikiai varžovų aikštelėse rungtyniaujantis „San Antonio Spurs“ (23-5) klubas, 102:100 (26:24, 26:21, 19:33, 31:22) palaužęs „Houston Rockets“ (21-8).

Pergalę „pentinams“ lėmė gynėjo Patty Millso taiklus tritaškis likus žaisti 12 sek.

Prasidedant priešpaskutinei minutei šeimininkai dar pirmavo šešias taškais ir atrodė, kad pergalė yra ranka pasiekiama, tačiau per likusį laiką „Rockets“ keturis kartus suklydo, prametė tris metimus ir galiausiai pralaimėjo.

„Spurs“ laimėjo penktąkart paeiliui, o svečiuose šį sezoną turi 15 pergalių iš 16 galimų. Šia pergale jie taip pat nutraukė „Rockets“ dešimties laimėjimų seriją.

Ši dvikova Hjustone buvo principinė ir dėl to, jog abi komandos Vakarų konferencijoje žengia šalia viena kitos.

„Spurs“ šiuo metu yra antra, „Rockets“ – trečia.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 31, Trevoras Ariza 16, Ericas Gordonas 13.

„Spurs“: Kawhi Leonardas 21, LaMarcusas Aldridge'as 17 (10 atk. kam.), Patrickas Millsas 13, Emanuelis Ginobili 12, Danielis Greenas 12, Pau Gasolis 10 (10 atk. kam.).