2021 12 15

NBA šventovėje – istorinis dūris: S.Curry tapo visų laikų geriausiu tritaškininku

Jis tai padarė! Stephenas Curry galbūt norėjo pasiekti rekordą priešais savo namų arenos sirgalius, tačiau "Madisin Square Garden" arena tapo ta vieta, o tribūnoje istorines rungtynes žiūrėjo ir buvęs rekordo autoriai Ray Allenas ir Reggie Milleris.
Stephenas Curry
Stephenas Curry / „Scanpix“ nuotr.

„Jei negali to padaryti namuose, ši vieta neabejotinai bus tavo planas B“, – teigė S.Curry antradienį.

Jis surinko 22 taškus, pataikydamas penkis tritaškius, ir dabar yra daugiausiai tritaškių NBA istorijoje pataikęs krepšininkas.

Rekordinio metimo nereikėjo laukti ilgai – jis įkrito likus žaisti 7:33 min. iki pirmojo kėlinio pabaigos. Tai buvo 2974-asis S.Curry tritaškis karjeroje. Ir neabejotinai vienas saldžiausių.

Šventimas buvo ilgas, gynėjas apkabino savo tėvus, komandos draugus, R.Alleną, kurio rekordas laikėsi 10 metų.

Galiausiai „Golden State Warriors“ rungtynes laimėjo 105:96 (24:24, 23:24, 24:16, 34:32).

„Manau, vakaras buvo puikus, – sakė treneris Steve'as Kerras, paprašęs minutės pertraukėlės po rekordinio tritaškio, kad būtų galima deramai jį atšvęsti. – Visi daugmaž žinojo, koks jis yra ir jo reakcija buvo puiki.“

S.Curry naujasis rekordas, kuris neabejotinai tik didės, gali laikytis ilgai, mat už gynėją niekas nemeta nei daugiau, nei taikliau. Vien šį sezoną gynėjas yra sušveitęs 145 tritaškius, nė vienas kitas NBA krepšininkas nėra pataikęs 100.

Draymondas Greenas spėja, kad senąjį rekordą S.Curry galiausiai pamuš 1000 tritaškių ar net daugiau: „Stephas yra geriausias metikas krepšinyje, o mums galimybė dirbti su juo kiekvieną dieną yra ypatinga.“

„Warriors“ šiose rungtynėse išlaikė „Knicks“ su vos 36 proc. pataikymu ir laimėjo nuo gynybos.

Su 23 pergalėmis ir 5 pralaimėjimais „Warriors“ dabar yra NBA lyderiai. „Gali matyti, kokie jie yra“, – sakė „Knicks“ treneris Tomas Thibodeu.

Julius Randle'as pelnė 31 tašką pralaimėjusiems, bet tai buvo jau ketvirta iš eilės „Knicks“ nesėkmė ir septinta per pastarąsias aštuonerias rungtynes.

RJ Barrettas, Obi Toppinas ir Quentinas Grimesas negali padėti Niujorko komandai dėl NBA COVID-19 protokolų.

„Knicks“: J.Randle'as 31, D.Rose'as 15, A.Burksas 14, I.Quickley 12.

„Warriors“: S.Curry 22 (5/14 trit.), J.Poole'as 19 (9 atk. kam.), A.Wigginsas 18, N.Bjelica 14.