2016 04 18

NBA: triuškinančios „Spurs“ ir „Heat“ pergalės nepaliko vilčių varžovams

NBA tęsiasi atkrintamųjų kovų pirmasis etapas. Pirmąsias pergales šventė „San Antonio Spurs“ ir „Miami Heat“.
Tony Parkeris
Tony Parkeris / „Scanpix“ nuotr.

„San Antonio Spurs“ – „Memphis Grizzlies“ 106:74 (22:13, 26:24, 33:14, 25:23), serija 1:0

„Spurs“ namuose sutriuškino „Grizzlies“ ir pasiekė pirmąją pergalę Vakarų konferencijos pirmajame etape. Tai buvo skaudžiausias Memfio ekipos pralaimėjimas atkrintamosiose kovose.

Prieš tai didžiausią pralaimėjimą „Grizzlies“ patyrė dar 2011 metais, kai 27 taškų skirtumu nusileido „Thunder“.

Kawhi Leonardas buvo rezultatyviausias su 20 taškų. Dviženklį taškų skaičių pridėjo LaMarcusas Aldridge'as ir Tony Parkeris. Startinis „Spurs“ penketas ketvirtajame kėlinyje jau galėjo ilsėtis antrosioms rungtynėms.

Kova virė tik pirmus du kėlinius. Trečiajame „Spurs“ dominavo 33:14 ir intriga dingo.

Antrosios rungtynės antradienį vyks San Antonijuje.

Memfio ekipai negalėjo padėti Marcas Gasolis ir Mike'as Conley.

„Spurs“ pavyko sustabdyti Zachą Randolphą, kuris pelnė tik 6 taškus.

Timui Duncanui tai buvo jau 242-osios atkrintamosios rungtynės. Tai trečias rezultatas NBA. Jis dvejomis rungtynėmis atsilieka nuo Roberto Horry ir 17 nuo Dereko Fisherio.

„Spurs“ į atkrintamąsias kovas pateko 19 kartą iš eilės. Tai ilgiausia serija NBA.​

„Spurs“: K.Leonardas 20, L.Aldridge'as 17, T.Parkeris ir P.Millsas 15, K.Martinas 10.

„Grizzlies“: V.Carteris 16, L.Stephensonas 14.

„Miami Heat“ – „Charlotte Hornets“ 123:91 (41:22, 26:28, 30:24, 26:17), serija 1:0

Luolas Dengas pelnė 31 tašką ir pirmajame Rytų konferencijos atkrintamųjų etapo mače „Heat“ nušlavė „Hornets“.

Atkrintamosiose varžybose debiutavęs Hassanas Whiteside'as pelnė dvigubą dublį – 21 taškas ir 11 atkovotų kamuolių. Majamio ekipai 16 taškų per 26 minutes pelnė Dwyane'as Wade'as.

Jau pirmajame kėlinyje „Heat“ surinko 41 tašką ir pakartojo klubo rekordą. 123 taškai yra naujas „Heat“ rekordas atkrintamosiose kovose. 2012 metais jie 121 tašką įmetė į „Thunder“ krepšį.

Antrosios rungtynės trečiadienį bus žaidžiamos Majamyje.

„Heat“: L.Dengas 31, H.Whiteside'as 21, D.Wade'as 16, J.Johnsonas ir A.Stoudemire'as po 11.

„Hornets“: N.Batumas 24, K.Walkeris 19, A.Jeffersonas 13.

„Los Angeles Clippers“ – „Portland Trail Blazers“ 115:95 (26:21, 24:21, 31:24, 34:29), serija 1:0

Trys „Clippers“ žaidėjai pasipuošė dvigubu dubliu kelyje į pergalę prieš „Blazers“.

Chrisas Paulas pelnė 28 taškus ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų. Blake'as Griffinas surinko 19 taškų ir atkovojo 12 kamuolių, o DeAndre Jordanas pelnė 18 taškų ir atkovojo 12 kamuolių.

B.Griffinas po traumos sugrįžo prieš dvi savaites ir kol kas „Clippers“ su juo laimėjo visas šešerias rungtynes.

„Clippers“ pavyko sustabdyti „Blazers“ duetą. Damianas Lillardas pelnė 21, o CJ McCollumas tik 9 taškus. Vidutiniškai jie rinkdavo po 45,9 taško.

Antrosios serijos rungtynės trečiadienį vyks Los Andžele.

„Clippers“: C.Paulas 28, B.Griffinas 19, D.Jordanas 18, J.Redickas 17, J.Crawfordas 13, A.Riversas 11.

„Blazers“: D.Lillardas 21, G.Hendersonas 16, A.Aminu 10.

Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?