Neįsimintinas debiutas: M.Buzelis įsirašė į lietuviškų „riestainių“ sąrašą

Matas Buzelis tapo 16-uoju lietuviu, sužaidusiu oficialiose NBA rungtynėse. Bet „Chicago Bulls“ naujokui skambiai pranešti apie save nepavyko.

Šviežiai apsikirpęs 20-metis Čikagos lietuvis ant parketo pirmąsyk žengė sužaidus tris minutes antrajame kėlinyje. Jis tapo vienuoliktuoju „Bulls“ vyr. trenerio Billy Donovano nuo suolo pakeltu žaidėju.

M.Buzeliui iškart teko sudėtinga užduotis – gintis prieš „Pelicans“ žvaigždę Brandoną Ingramą. Taikinį ant lietuvio uždėjęs amerikietis per pirmas dvi atakas pasižymėti nesugebėjo, bet trečiu bandymu išprovokavo Mato pražangą.

Nelengva jam buvo ir kitoje aikštės pusėje. Gavęs Lonzo Ballo perdavimą, M.Buzelis pabandė laimę atakuodamas iš toli, bet kamuolys nelietė net lanko. Kitoje atakoje – dar vienas, sėkmingesnis, bandymas, bet pataikyti tritaškio jam nepavyko ir tąkart.

Galiausiai, sužaidęs 2 minutes ir 56 sekundes lietuvis sėdo ant suolo, nuo kurio pakilo tik pačioje mačo pabaigoje.

Rungtynių likimui jau išsisprendus, B.Donovanas išleido į aikštę atsarginius krepšininkus, tarp jų ir M.Buzelį. Vis dėlto lietuvis per beveik dvi minutes prametė vienintelį tritaškį.

Iš viso aikštėje M.Buzelis praleido 4 minutes ir 39 sekundes, per kurias atkovojo du kamuolius, prametė tris tritaškius, sykį prasižengė ir liko be taškų. Tiesa, „Bulls“ per M.Buzelio minutes žaidė sėkmingai – pranoko oponentus aštuoniais taškais.

Čikagoje lietuvių šeimoje užaugęs krepšininkas tapo ketvirtuoju mūsų šalies atstovu, kuriam nepavyko pasižymėti taškais per pirmąsias oficialias NBA karjeros rungtynes. Ankstesni trys, likę su „riestainiais“ taškų grafoje – Martynas Andriuškevičius, Arnoldas Kulboka ir Deividas Sirvydis.

• 2 taškai – Darius Songaila, Linas Kleiza ir Arvydas Macijauskas;
  • 0 taškų – Martynas Andriuškevičius, Arnoldas Kulboka, Deividas Sirvydis ir Matas Buzelis.

Šansą atsidaryti M.Buzelis turės naktį iš penktadienio į šeštadienį, kai „Bulls“ žais išvykoje prieš „Milwaukee Bucks“.

Lietuvio atstovaujama komanda pirmajame sezono mače 111:123 (25:29, 33:30, 25:36, 28:28) nusileido „New Orleans Pelicans“, kurie šį sezoną jau nebeturi į Vašingtoną persikėlusio Jono Valančiūno. „Pelikanai“ vertėsi ir be traumuoto Ziono Williamsono.

Daug dėmesio pirmose sezono rungtynėse sulaukė ne tik M.Buzelio debiutas, bet ir Lonzo Ballo sugrįžimas.

26-erių „Bulls“ įžaidėjas žaidė pirmas oficialias rungtynes po 1013 dienų. Nuo 2022 m. sausio nerungtyniavęs krepšininkas iškentė tris kelių operacijas, o jo karjera buvo pakibusi ant plauko.

Vis dėlto atlaikęs ypač ilgą reabilitaciją, 2017 m. antrasis naujokų biržos šaukimas sugrįžo ir pirmosiose rungtynėse per 14 minučių pelnė 5 taškus ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Kiti du NBA lietuviai Domantas Sabonis („Sacramento Kings“) ir Jonas Valančiūnas („Washington Wizards“) savo pirmąsias sezono rungtynes žais ateinančią naktį.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 33 (10/18 dvit., 3/5 trit.), CJ McCollumas 23 (5/11 trit.), Dejounte Murray 14 (8 atk. kam., 10 rez. perd.), Jordanas Hawkinsas 13, Yvesas Missi 12 (7 atk. kam.).

„Bulls“: Zachas LaVine'as 27 (5/8 trit., 7 kld.), Nikola Vučevičius 21 (7/10 dvit., 11 atk. kam.), Jalenas Smithas 15, Joshas Giddey 14.