Aštuntajame ir devintajame praėjusio amžiaus dešimtmečiuose NBA siautėjęs Spenceris Haywoodas buvo visiška superžvaigdė lygoje.
Jis keturiskart žaidė „Visų žvaigždžių“ rungtynėse, keturiskart pateko į simbolines sezono komandas, su „Los Angeles Lakers“ ekipa laimėjo NBA čempiono titulą, o su JAV rinktine – olimpinį aukso medalį 1968-aisiais Meksikoje.
Profesionalų krepšinį 203 cm ūgio krepšininkas žaidė 14 sezonų.
Geriausiame savo karjeros sezone S.Haywoodas fiksavo 29,2 taško bei 12,9 atkovoto kamuolio vidurkius, o 24-uoju numeriu jo pažymėtus marškinėlius „Seattle SuperSonics“ pagerbė ir iškėlė į arenos palubes.
S.Haywoodas buvo toks puikus, kad karjeros statistinė eilutė siekia net 20,3 taško bei 10,3 atkovoto kamuolio.
Ši NBA legenda galėjo patekti į turtingiausių žmonių planetoje sąrašą, tačiau kortas sumaišė agento duotas patarimas.
Kompanijos ir tuo metu troško, jog jų produktus reklamuotų NBA žaidėjai.
Būdamas 21-erių metų amžiaus S.Haywoodas debiutavo stipriausioje pasaulio lygoje, o tinklus ant šio žaidėjo užmetė „Nike“.
Pasiūlymas krepšininkui, pagal šių laikų standartus, buvo neįtikėtinai dosnus – jis galėjo pasirinkti arba 100 tūkst. JAV dolerių, arba 10 proc. bendrovės akcijų.
Tai buvo dar metai prieš „Nike“ tampant „Nike“. Tuo metu ši įmonė buvo gana nedidelė ir vadinosi „Blue Ribbon Sports“.
Taigi prekės ženklas dar nebuvo žinomas plačiai, o 100 tūkst. dolerių suma prieš 50 metų turėjo didesnę vertę nei kad turi dabar, todėl agentas atletui pasiūlė imti pinigus.
Kaip parodė laikas, tai buvo didžiulė klaida, nes šiuo metu 10 proc. „Nike“ bendrovės siektų apie 3 milijardus dolerių.