2022 02 11

Nepakartojamas L.Dončičiaus pasirodymas – pagerino karjeros rezultatyvumo rekordą

Neįtikėtinai žaidęs ir karjeros rezultatyvumo rekordą pagerinęs Luka Dončičius vedė į pergalę „Dallas Mavericks“ (33-23) klubą – Teksaso komanda namuose 112:105 (36:28, 23:22, 30:31, 23:24) įveikė „Los Angeles Clippers“ (27:30) krepšininkus.
Luka Dončičius
Luka Dončičius / „Scanpix“/AP nuotr.

„Mavs“ likus kelioms valandoms iki rungtynių atliko mainus, kuriuose iškeitė Kristapą Porzingį į „Washington Wizards“ klubą, o tai tarsi įkvėpė Luką neįtikėtinam pasirodymui.

Jau pirmajame kėlinyje L.Dončičius pataikė net septynis tritaškius (iš 9) ir pelnė tiek taškų, kiek visa „Clippers“ komanda – 28.

Po septinto taiklaus metimo ant kojų stojosi visa Dalaso arena – ji sveikino įspūdingą pasirodymą surengusį savo komandos lyderį, kuris pagerino šio sezono per kėlinį pelnytų taškų rekordą. Pastarąjį kartą tiek taškų per kėlinį buvo įmetęs Jamesas Hardenas, tą padaręs 2019 metais.

Per kitus tris ketvirčius Luka kiek atvėso, bet vis tiek sužaidė geriausias karjeros rungtynes.

Slovėno sąskaitoje per beveik 40 minučių – 51 taškas (10/12 dvit., 7/14 trit., 10/14 baud.), 9 atkovoti kamuoliai ir 6 rezultatyvūs perdavimai.

Tai pirmas kartas europiečio karjeroje, kai jis peržengia pusšimčio pelnytų taškų ribą. Iki tol L.Dončičiaus rezultatyvumo rekordas NBA buvo 46 taškai, pelnyti praėjusiame sezone.

„Mavericks“ dar vertėsi be per mainus komandą papildžiusių naujokų – Spencerio Dinwiddie ir latvio Davio Bertanio.

Vakarų konferencijoje Dalaso klubas užima penktą vietą. „Clippers“ yra aštunti.

„Mavericks“: Luka Dončičius 51 (10/12 dvit., 7/14 trit., 10/14 baud., 9 atk. kam., 6 rez. perd.), Dorianas Finney-Smithas 12 (7 atk. kam.), Jalenas Brunsonas ir Reggie Bullockas po 11.

„Clippers“: Marcusas Morrisas 21, Normanas Powellas 19 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Reggie Jacksonas 18 (8 rez. perd.), Terance'as Mannas 13, Nicolas Batumas 10.