Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 12 27

Netektys nė motais – „Pelicans“ su J.Valančiūnu priešaky lengvai laimėjo

Net keturių svarbių žaidėjų neturėję „New Orleans Pelicans“ (21-12) krepšininkai iškovojo lengvą pergalę NBA pirmenybėse. Jono Valančiūno atstovaujama komanda namuose 113:93 (24:18, 33:20, 33:24, 23:31) sutriuškino „Indiana Pacers“ (17-17).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / Scanpix/USA TODAY Sports nuotr.

„Pelikanai“ šiame susitikime neturėjo po ligos sveikstančio Ziono Williamsono, o taip pat traumuotų Brandono Ingramo, Trey Murphy ir Herbo Joneso.

Bet juos puikiai pavadavo kiti žaidėjai.

Naji Marshallas pelnė 22 taškus – daugiausiai karjeroje, CJ McCollumas pridėjo 19, o naudingiausiai žaidė Jonas Valančiūnas.

Lietuvio sąskaitoje – 20 taškų (10/15 dvit., 0/3 trit.), 12 atkovotų ir 1 perimtas kamuolys, 5 rezultatyvūs perdavimai, 1 blokas, 3 klaidos ir 3 pražangos per beveik 29 minutes.

Tai buvo simbolinis jau 300-asis lietuvio karjeros dvigubas dublis.

„Pelicans“ pirmajame kėlinyje buvo atsilikę dviženkliu skirtumu (6:16), bet užbaigė kėlinį atkarpa net 18:2 ir nuo tada atgal nebesižvalgė.

Antrame ketvirtyje Naujojo Orleano ekipa šovė į priekį pelnydama net 16 taškų iš eilės ir susikraudama 20 taškų persvarą (43:23), o trečiame kėlinyje šeimininkų pranašumas nebekėlė abejonių ir pasiekė 29 taškus (74:45).

„Neįmanoma, kad komandoje 10 žaidėjų nuolat rinktų po 20 taškų, bet labai svarbu, kad turime žaidėjų, kurie gali sužibėti, kai to labiausiai reikia“, – po rungtynių sakė J.Valančiūnas.

Įtikinamą pergalę iškovoję „pelikanai“ po trečio laimėjimo iš eilės lipa ant kulnų Vakarų konferencijos lyderiams „Denver Nuggets“ (21-12) ir yra antri. „Pacers“ Rytuose dalinasi 8-9 vietas su „Miami Heat“.

„Pelicans“: Naji Marshallas 22, Jonas Valančiūnas 20 (12 atk. kam., 5 rez. perd.), CJ McCollumas 19 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Jaxsonas Hayesas 15 (9 atk. kam.), Devonte' Grahamas 11.

„Pacers“: Benedictas Mathurinas 15, Mylesas Turneris 14 (8 atk. kam.), Buddy Hieldas ir Tyrese'as Haliburtonas (6 rez. perd.) po 12.

Visi rezultatai:

„Cleveland Cavaliers“ (D.Garlandas 32) 117:125 „Brooklyn Nets“ (K.Durantas ir K.Irvingas po 32)

„Detroit Pistons“ (B.Bogdanovičius 23) 131:142 (po pratęsimo) „Los Angeles Clippers“ (P.George'as 32)

„Miami Heat“ (M.Strusas 19) 113:110 „Minnesota Timberwolves“ (A.Edwardsas 29)

„Chicago Bulls“ (D.DeRozanas 31) 118:133 „Houston Rockets“ (K.Porteris 36)

„New Orleans Pelicans“ (N.Marshallas 22, J.Valančiūnas 20) 113:93 „Indiana Pacers“ (B.Mathurinas 15)

„San Antonio Spurs“ (D.Vassellas 24) 126:122 „Utah Jazz“ (L.Markkanenas 32)

„Portland Trail Blazers“ (J.Grantas 32) 124:113 „Charlotte Hornets“ (L.Ballas 27)