2016 12 19

Orlande – galingas Jono Valančiūno pasirodymas prieš buvusį jo dublerį

Jonas Valančiūnas ir Bismackas Biyombo pirmą kartą stojo akis į akį po kartu Toronte praleisto 2015–2016 metų sezono. Lietuvis laimėjo mikrodvikovą galingu dvigubu dubliu, o „Toronto Raptors“ nepaliko vilčių „Orlando Magic“ ekipai 109:79 (23:30, 32:21, 29:13, 25:15).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“/AP nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ laimėjo Orlande 109:79.
  • J.Valančiūnas per tris kėlinius surinko 16 taškų ir 13 kamuolių.
  • Lietuvis laimėjo mikrodvikovą prieš B.Biyombo (8 tšk., 12 kam.).
  • Antrąją rungtynių dalį „Raptors“ laimėjo 54:28.

Jonas Valančiūnas aktyviai pradėjo rungtynes ir jau po dviejų kėlinių savo sąskaitoje turėjo dvigubą dublį – 12 taškų ir 11 atkovotų kamuolių. Nors visai nežaidė ketvirtajame kėlinyje, „centras“ per 26 minutes surinko 16 taškų (8/15 dvit.), sugriebė 13 atšokusių kamuolių, blokavo metimą ir kartą prasižengė.

Dar pernai J.Valančiūną Toronte nuo suolo keitęs Bismackas Biyombo dabar jau su „Magic“ apranga pasižymėjo 8 taškais ir atkovojo 12 kamuolių bei pasikėlė savo 6 taškų ir 8,1 atkovoto kamuolio vidurkį Orlande.

Po sėkmingo praėjusio sezono Toronte B.Biyombo sudarė ketverių metų 70 milijonų JAV dolerių sutartį – 6 milijonais didesnę nei J.Valančiūno.

„Buvo sunku palikti komandą, nes tai, ką padarėme Toronte, buvo ypatinga, – žygį iki Rytų konferencijos finalo prisiminė 24-erių „centras“ iš Kongo. – Tačiau norėjau tapti atsinaujinančios organizacijos dalimi.“

„Raptors“ pergalės pamatus pasidėjo tada, kai sutvarkė gynybą. „Magic“ antroje rungtynių pusėje sukrapštė vos 28 taškus, nors po dviejų kėlinių Torontas pirmavo tik 55:51.

Praėjusią naktį „Atlanta Hawks“ Toronto ekipos krepšį suvarpė 54 proc. taiklumu. Šįkart „Raptors“ gynyba varžovams leido įmesti tik 41 proc. metimų.

„Štai taip mes turime gintis, jei šioje lygoje norime būti reikšmingi“, – sakė „Raptors“ treneris Dwane'as Casey.

Lūžiu tapo trečiasis kėlinys, kurį „Raptors“ laimėjo 29:13 ir iš 4 taškų pranašumo atitrūko 84:64.

„Raptors“: D.DeRozanas 31, J.Valančiūnas (13 atk. kam.) ir K.Lowry (10 rez. perd.) po 16, T.Rossas 11.

„Magic“: E.Fournier 15, E.Paytonas 13, N.Vučevičius ir S.Ibaka 10.