2020 03 06

Pagaliau grįžusį Stepheną Curry nustelbė karjeros rungtynes žaidęs „Raptors“ gynėjas

Nuo spalio 31-osios rungtynėse dėl rankos lūžio traumos nežaidęs Stephenas Curry pagaliau sugrįžo į aikštę, bet pergalės „Golden State Warriors“ (14-49) neatnešė. Praėjusio sezono NBA finalo pakartojime „kariai“ 113:121 (27:32, 28:30, 33:27, 25:32) namuose nusileido „Toronto Raptors“ (44-18) ekipai.
Stephenas Curry
Stephenas Curry / „Scanpix“ nuotr.

Vos ketverias rungtynes iki traumos šį sezoną spėjęs sužaisti S.Curry žaidė ribotą minučių skaičių – ant parketo jis praleido 27 minutes.

Per jas snaiperis pelnė 23 taškus (3/4 dvit., 3/12 trit., 8/8 baud.), atkovojo 7 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. S.Curry prametė pirmus keturis savo tolimus metimus, bet po to pataikė beveik kas antrą – įskaitant ir vieną su varžovo pražanga.

Per daugiau nei keturis be krepšinio praleistus mėnesius „Warriors“ lyderis praleido 58 rungtynes, per kurias San Fransisko klubas spėjo atsidurti Vakarų konferencijos ir NBA lygos dugne.

Vis dėlto susidūrę su viena stipriausių komandų Rytuose, kuriai praėjusį birželį nusileido NBA finale, „kariai“ atrodė solidžiai.

Į aikštę likus keturioms minutėms iki mačo pabaigos sugrįžęs S.Curry prisidėjo prie „Warriors“ spurto 7:0, po kurio priešpaskutinę rungtynių minutę šeimininkai atsiliko tik 111:113.

Iniciatyvos lemiamu momentu ėmėsi „Raptors“ vedlys Pascalis Siakamas. Iki tol tik 11 taškų surinkęs kamerūnietis pataikė du dvitaškius iš eilės ir nutolino svečius dviejų metimų atstumu.

San Fransisko krepšininkai dar bandė gelbėtis, bet Damionas Lee prametė abu baudų metimus ir laisvą tritaškį, o Normanas Powellas įtvirtino „Raptors“ pergalę baudų metimais.

Toronto ekipos gretose geriausias karjeros rungtynes sužaidė N.Powellas. Gynėjas per 38 minutes pelnė net 37 taškus (9/12 dvit., 4/8 trit., 7/7 baud.) ir keturiais pagerino savo ankstesnį karjeros rekordą.

„Raptors“ šiose rungtynėse vertėsi be traumuotų Marco Gasolio ir Fredo VanVleeto, o „Warriors“ – be Klay Thompsono, Draymondo Greeno ir Kevono Looney.

„Warriors“: Stephenas Curry (3/12 trit., 7/7 baud., 7 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Damionas Lee (5/12 trit.) po 23, Andrew Wigginsas 21 (3/9 trit., 9 atk. kam.), Marquese'as Chrissas 17 (12 atk. kam.), Ericas Paschallis 16 (8 rez. perd.).

„Raptors“: Normanas Powellas 37 (9/12 dvit., 4/8 trit., 7/7 baud.), Kyle'as Lowry 26 (4/12 trit., 10/10 baud., 10 rez. perd.), Pascalis Siakamas 17 (0/7 trit., 7/9 baud.), OG Anunoby 14, Serge'as Ibaka 13 (13 atk. kam.).