2022 04 10

Per penketą minučių beveik išsibaudavęs J.Valančiūnas patyrė triuškinančią nesėkmę

Į minutę – po pražangą. Tokiu tempu asmenines nuobaudas rinkęsis Jonas Valančiūnas net nespėjo apšilti kojų, o lietuvio atstovaujama „New Orleans Pelicans“ (36-45) svečiuose rezultatu 114:141 (18:30, 29:34, 33:55, 34:22) turėjo pripažinti didžiausios sezono išsišokėlės „Memphis Grizzlies“ (56-25) pranašumą.
Jonas Valančiūnas prieš Jareną Jacksoną Jr.
Jonas Valančiūnas prieš Jareną Jacksoną Jr. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pražangas tarsi magnetui traukusiam J.Valančiūnui sugrįžimas į gerai pažįstamą „FedExForum“ areną, kurioje jis rungtyniavo 2019-2021 m. sezonais, virto tikru košmaru.

Per nepilnas pirmąsias dvi minutes dvi nuobaudas susirinkęs JV greitai sėdo ant suolo ir turėjo laukti antrojo savo šanso.

29-erių lietuvis ant parketo grįžo antrojo kėlinuko pradžioje ir per 1,5 min. surinko greitus 6 taškus, tačiau dar sparčiau susirinko trečią bei ketvirtą asmenines pražangas bei vėl ilgam paliko aikštę.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Naji Marshallas ir Jonas Valančiūnas

Paskutinis uteniškio bandymas antroje žaidimo dalyje neužtruko nė minutės, o kadangi „Pelicans“ buvo triuškinami, Willie Greenas savo pagrindinio aukštaūgio į aikštę nebeleido.

Per 5,5 min. J.Valančiūnas vis tiek spėjo pelnyti 8 taškus (3/3 dvit., 2/2 baud.) ir atkovoti 1 kamuolį, tačiau taip pat padaryti 2 klaidas ir 5 kartus pažeisti taisykles.

56-ą pergalę iškovoję ir frančizės rekordą pakartoję „Grizzlies“ krepšininkai savo oponentus nokautavo trečiojo kėlinio metu, per kurį pelnė net 55 taškus, pataikydami net 20 metimų „iš žaidimo“ iš 26 (7/10 trit.).

Memfio klubas šiame mače pasveikino sugrįžusį savo lyderį Ją Morantą, kuris praleido pastaruosius devynis susitikimus dėl dešinio kelio traumos. Įžaidėjas ant parketo praleido 26 minutes, per kurias pelnė 21 tašką ir išskirstė 9 rezultatyvius perdavimus.

Nors ir patyrė skaudų pralaimėjimą, „Pelicans“ iš 9-osios vietos Vakaruose nepasijudins, kadangi „San Antonio Spurs“ namuose nesugebėjo įveikti „Golden State Warriors“ vyrukų.

Tai reiškia, kad NBA įkrintamąsias „pelikanai“ pradės namų dvikova prieš Greggo Popovichiaus kariauną.

„Memphis Grizzlies“: Dillonas Brooksas 23, Ja Morantas 21 (9 rez. perd.), Brandonas Clarke'as 20, Ziaire'as Williamsas 19, Desmondas Bane'as 18, De'Anthony Meltonas ir Jarenas Jacksonas Jr. (9 atk. kam.) po 12.

„New Orleans Pelicans“: CJ McCollumas 16 (6/17 met.), Willy Hernangomezas 15 (10 atk. kam.), Jaxsonas Hayesas 13, Jose Alvarado ir Jaredas Harperis po 12.