2020 02 26

Pirmoje LeBrono ir Ziono akistatoje – Karaliaus pamokos jaunajai žvaigždei

Pirmą kartą karjeroje prieš LeBroną Jamesą rungtyniavęs Zionas Williamsonas pratęsė puikią savo seriją, bet pergale džiaugėsi karališkai žaidęs „Los Angeles Lakers“ (44-12) lyderis. Jo komanda namuose 118:109 (30:26, 34:32, 24:28, 30:23) nugalėjo jaunosios NBA žvaigždės atstovaujamus „New Orleans Pelicans“ (25-33).
Zionas Williamsonas ir LeBronas Jamesas
Zionas Williamsonas ir LeBronas Jamesas / „Scanpix“ nuotr.

Svariausiai prie pergalingo rezultato prisidėjo rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs L.Jamesas.

Karalius per 34 minutes pelnė net 40 taškų (12/16 dvit., 5/11 trit., 1/2 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir išdalino 6 rezultatyvius perdavimus. Ankstesnis jo sezono pelnytų taškų rekordas buvo 39 taškai – tiek LeBronas buvo pelnęs dar lapkritį.

Solidžiai „Staples Center“ arenoje žaidė ir Z.Williamsonas – jo sąskaitoje per 33 minutes pelnyti 29 taškai (8/18 dvit., 13/19 baud.), 6 atkovoti kamuoliai ir 3 rezultatyvūs perdavimai.

Zionas jau 9-ose rungtynėse iš eilės pelnė bent 20 taškų ir tapo pirmuoju tai padariusiu jaunesniu nei 20-ties metų amžiaus žaidėju nuo 2004-ųjų. Prieš 16 metų tokį patį pasiekimą dusyk užfiksavo Carmelo Anthony.

Atkaklių rungtynių ketvirtajame kėlinyje rezultatas dar buvo lygus (95:95), bet lemiamą „Lakers“ spurtą inicijavo sirgalių numylėtinis Alexas Caruso.

Iš pradžių jis užgesino Lonzo Ballo bandymą įdėti į krepšį, o netrukus pelnė 5 taškus iš eilės ir šeimininkai ėmė tolti.

A.Caruso sukeltą bangą pratęsė nuo atsarginių suolo į aikštę grįžęs L.Jamesas – jis pelnė 4 taškus iš eilės, likus žaisti mažiau nei tris minutes padidino „Lakers“ persvarą iki dviženklės (114:104) ir įtvirtino Kalifornijos ekipos pergalę.

„Lakers“ po šios pergalės išsilaiko Vakarų konferencijos viršūnėje ir lenkia „Denver Nuggets“ komanda keturiais laimėjimais. Savo ruožtu atkrintamųjų traukinį persekiojantys „Pelicans“ nuo 8-oje vietoje esančių „Memphis Grizzlies“ su Jonu Valančiūnu atsilieka trimis pergalėmis.

„Lakers“: LeBronas Jamesas 40 (12/16 dvit., 5/11 trit., 8 atk. kam., 6 rez. perd.), Anthony Davisas 21 (6/21 metimai, 14 atk. kam., 6 blk.), Danny Greenas 17 (5/9 trit.), Kentaviousas Caldwellas-Pope'as 15.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 34 (12/20 metimai, 7 atk. kam.), Zionas Williamsonas 29 (13/19 baud.), Jrue Holiday (5/19 metimai, 9 rez. perd.) ir Nicolo Melli po 11, Lonzo Ballas 10 (8 atk. kam., 8 rez. perd.).