„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2020 07 04

Po 22 metų į laisvę išsprūdęs kalinys dėkingas krepšinio žvaigždei: „Ji išgelbėjo mano gyvenimą“

Maya Moore yra viena geriausių pastarojo dešimtmečio krepšininkių pasaulyje. Bet pastaraisiais metais ji padarė pertrauką krepšinyje, kad galėtų padėti vyrui, nuteistam kalėti 50 metų. Šią savaitę Jonathanas Ironsas buvo paleistas į laisvę po 22 už grotų praleistų metų.
Maya Moore
Maya Moore / AFP/„Scanpix“ nuotr.

M.Moore buvo pačiame jėgų žydėjime.

Laimėjusi du olimpinius aukso medalius, tapusi dusyk pasaulio čempione su JAV rinktine, iškovojusi 4 WNBA čempionės žiedus su „Minnesotta Lynx“, buvusi naudingiausia ir rezultatyviausia moterų NBA žaidėja, dusyk Eurolygos čempione tapusi krepšininkė pernai būdama 29-erių vasarį paskelbė apie pertrauką.

Trečiadienį laisvėje pasirodė jos pastangų vaisius: Jonathanas Ironsas, nuteistas 50 metų kalėjimo dėl įsilaužimo ir apiplėšimo 1997 metais, buvo paleistas.

„Kai atsitraukiau pernai, aš norėjau įsitraukti ir dalyvauti ten, kur jaučiau galinti daugiau padaryt nei būdama profesionali sportininkė. Tai, žinoma, vienas didžiausių mano rezultatų“, – apie į laisvę paleistą vyrą sakė M.Moore.

Mįslingos nusikaltimo aplinkybės

M.Moore ir J.Ironso keliai susikryžiavo 2007 metais krepšininkės gimtajame Misūryje, kai krepšininkė lankėsi izoliatoriuje, kur jau dešimtmetį sėdėjo J.Ironsas, per apiplėšimą 1998 metais dusyk šovęs į baltaodį vyrą toje pačioje valstijoje.

Nors tuo metu buvo nepilnametis, J.Ironsas gavo nuosprendį kaip suaugęs. Jis neigė savo kaltę, jo byloje trūko DNR įrodymų nusikaltimo vietoje, bet jis buvo pripažinas kaltu.

Kai M.Moore nusprendė padaryti pertrauką krepšinyje, J.Ironsas tapo vienu jos gyvenimo tikslų.

Londono ir Rio de Žaneiro olimpinė čempionė ėmė kovoti dėl jo išlaisvinimo.

„Scanpix“/AP nuotr./Maya Moore
„Scanpix“/AP nuotr./Maya Moore

Dar prieš tai jai buvo svarbūs juodaodžių teisių klausimai. Pavyzdžiui, 2016 metų liepą, karjeros pike, M.Moore ir dar kelios komandos draugės vilkėjo juodus „Black Lives Matter“ marškinėlius per pramankštą prieš WNBA rungtynes Mineapolyje, kad taip atkreiptų dėmesį į dviejų nušautų žmonių mirtis JAV.

J.Ironso byloje lūžis įvyko, kai buvo aptikti pirštų pėdsakai, nepriklausę nei J.Ironsui, nei aukai apartamentuose, kur įvyko nusikaltimas.

Šių metų kovą teisėjas Danielis Grenas anuliavo teismo nuosprendį ir paskelbė, kad J.Ironsas išeis į laisvę liepos 1-ąją.

Po šios žinios J.Ironsas padėkojo M.Moore per telefonu iš kalėjimo „New York Times“ duotam interviu.

„Ji išgelbėjo mano gyvenimą, aš neturėčiau tokios galimybės, jei ne ji ir jos nuostabi šeima“, – sakė J.Ironsas ankstesniame interviu.

Trečiadienį jo laisvė tapo reali.

31 metų M.Moore buvo tarp žmonių, kurie pasitiko 40-metį J.Ironsą, išeinantį iš kalėjimo, kuriame jis praleido visą savo gyvenimą nuo paauglystės.

„Aš jaučiu, kad vėl gyvenu“, – „New York Times“ sakė J.Ironsas.

Abu jie dalyvavo ir ABC rytiniame šou „Good Morning America“ jau kitą dieną po išėjimo į laisvę.

„Aš tokia laiminga, kad mums pasisekė“, – džiaugėsi M.Moore.

Kai krepšinio žvaigždė prieš pusantrų metų paskelbė, kad palieka profesionalų sportą, ji nesakė, kad traukiasi galutinai.

Kol kas nežinia, ar 183 cm ūgio lengvoji puolėja sugrįš ir kovos dėl trečiojo olimpinio aukso medalio, kurio JAV rinktinė sieks vėl kitąmet Tokijuje.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Maya Moore
AFP/„Scanpix“ nuotr./Maya Moore

J.Ironso byla baigta, tad M.Moore turės daugiau laisvo laiko.

„Dabar norėčiau pailsėti, o tada pažiūrėsime, kokia galėtų būti ateitis ir dėl kitų metų“, – ABC sakė krepšinio žvaigždė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs