Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2021 07 14

Pralaužė ledus: JAV rinktinė pirmąją pergalę pasiekė sutriuškindama Argentiną

Sensacingais dviem pralaimėjimais pasiruošimą Tokijo olimpinėms žaidynėms pradėjusi JAV krepšinio rinktinė pagaliau pasiekė pirmąją pergalę. Greggo Popovichiaus auklėtiniai Las Vegase 108:80 (33:19, 25:23, 23:20, 27:18) sutriuškino pasaulio vicečempionę Argentiną.
Bamas Adebayo krauna į krepšį
Bamas Adebayo krauna į krepšį / „Scanpix“/AP nuotr.

Šeštadienį Nigerijai (87:90), o pirmadienį Australijai (83:91) nusileidę amerikiečiai pirmą kartą nuo 1992 metų patyrė du iš eilės pralaimėjimus draugiškose rungtynėse, tačiau šį kartą sėkmingai tvarkėsi jau nuo pirmųjų minučių.

Per pirmą kėlinį JAV krepšininkai pataikė net šešis tritaškius ir pabėgo į priekį 33:19.

Antrajame ir trečiajame kėliniuose skirtumas tarp komandų augo nežymiai, o galutinai argentiniečių stuburą šeimininkai sulaužė paskutiniame ketvirtyje.

Įspūdingą dėjimą per varžovą įkrovęs Zachas LaVine'as užvedė savo ekipą, kuri nurūko link pirmosios pergalės šią vasarą.

Amerikiečiai šiose rungtynėse pataikė 13 tritaškių iš 29 (44,8 proc.), o juos į pergalę vedė po 17 taškų surinkę Kevinas Durantas ir Bradley Bealas.

JAV rinktinė šį kartą vertėsi be kelio skausmus patyrusio Jaysono Tatumo, o jo vietą startiniame penkete užėmė Z.LaVine'as.

Amerikiečiai savo gretose dar neturi ir NBA finale besivaržančių „Phoenix Suns“ ir „Milwaukee Bucks“ krepšininkų (Devino Bookerio, Khriso Middletono ir Jrue Holiday), tad G.Popovichiui skyles tenka kamšyti rezervinės komandos žaidėjais. Jų šį kartą bent kelioms minutėms JAV strategas į aikštę išleido net septynis.

Ateinančias rungtynes amerikiečiai naktį iš penktadienio į šeštadienį žais prieš australus.

Savo ruožtu Argentina Las Vegase pralaimėjo jau trečiąsyk. Prieš tai Pietų Amerikos atstovai 84:87 paskutinę sekundę nusileido Australijai ir 71:94 suklupo prieš Nigeriją.

Jų gretose ir vėl ryškiausiai žibėjo 41-erių veteranas Luisas Scola, kurio sąskaitoje – 16 taškų per 19 minučių.

JAV: Kevinas Durantas ir Bradley Bealas po 17, Zachas LaVine'as 15, Damianas Lillardas 13, Bamas Adebayo 12.

Argentina: Luisas Scola 16, Nicolas Laprovittola 13, Facundo Campazzo 12 (2/9 trit.), Gabrielis Deckas 10.