2021 10 30

Praretėjusiose „Pacers“ gretose D.Sabonis žaidė naudingai, bet nepergalingai

„Indiana Pacers“ (1-5) išgyveną labai sunkią sezono pradžią. Domanto Sabonio ekipa praėjusiame mače dėl traumos prarado vieną komandos lyderių, o viešnagė į Brukliną penktadienį Indianapolio krepšininkams nenusisekė – patirtas pralaimėjimas „Brooklyn Nets“ (3-3) rezultatu 98:105 (38:26, 17:32, 19:27, 24:20).
Domantas Sabonis prieš Blake'ą Griffiną
Domantas Sabonis prieš Blake'ą Griffiną / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Pacers“ į Brukliną atvyko labai nukraujavę – pakinklinę sausgyslę pasitempęs pagrindinis atakų organizatorius Malcolmas Brogdonas nerungtyniavo, o įžaidėjo būklė vertinama „diena iš dienos“.

Kelio traumą patyręs naujokas Isaiah Jacksonas nežais bent keletą savaičių.

Šiame mače buvo tikimasi Cariso LeVerto debiuto, tačiau nugaros traumą besigydantį gynėją buvo nuspręsta dar pasaugoti, o talentingo krepšininko debiutas turėtų įvykti artimiausiu metu, kuomet „Pacers“ žais trijų rungtynių seriją namuose.

„Scanpix“ nuotr./Rickas Carlisle'as ir Domantas Sabonis

Rickas Carlisle'as šiose rungtynėse vertėsi aštuonių žaidėjų rotacija, kurie išsidalino nuo 14 iki 35 minučių.

Oshae Brissettas žaidė tik 4 minutes, o kiti trys „Pacers“ nariai sužaidė po 51 nereikšmingą sekundę ketvirtojo kėlinio pabaigoje.

Tačiau svečiai iš Indianapolio kovėsi ir pirmoje mačo dalyje netgi dominavo.

Įspūdingai susitikimą pradėję „Pacers“ antrajame kėlinuke turėjo net 16 taškų persvarą (46:30), tačiau tuomet svečius terorizuoti pradėjo nesustabdomai rungtyniavęs „Nets“ žvaigždžių duetas, kurį sudarė Kevinas Durantas ir Jamesas Hardenas.

Šeimininkai dar prieš pertrauką persvėrė rezultatą (58:55) ir daugiau savo varžovams išsiveržti į priekį šiame mače nebeleido.

Ketvirtajame kėlinyje „Pacers“ buvo pavykę rezultatą išlyginti (90:90), tačiau „Nets“ spurtavo 8:0 ir įsirašė trečią sezono pergalę.

D.Sabonis ant parketo praleido daugiausiai minučių (35) komandoje ir žaidė universaliai – pelnė 16 taškų (6/10 dvit., 1/4 trit., 1/2 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, 3 kamuolius perėmė ir 1 sykį blokavo metimą.

Karjeros pasirodymą „Pacers“ gretose surengė Torrey Craigas. Nuo suolo kilęs krepšininkas pelnė net 28 taškus ir sugriebė 11 kamuolių.

Šeimininkų ekipą į priekį vedė trys krepšininkai.

Jamesas Hardenas pelnė 29 taškus atkovojo 8 kamuolius ir išdalijo 8 rezultatyvius perdavimus, o arti trigubo dublio buvo ir Kevinas Durantas – 22 taškai, 11 atkovotų kamuolių ir 7 rezultatyvūs perdavimai.

Jiems puikiai talkino LaMarcusas Aldridge'as, pelnęs 21 tašką ir atkovojęs 8 kamuolius.

Beje, veteranui šis mačas tapo ypatingu – jis peržengė 20 tūkstančių pelnytų taškų NBA lygoje ribą. Aukštaūgis tapo 48-uoju krepšininku apskritai ir 7-uoju tebežaidžiančiu atletu, kuriam pavyko tai padaryti.

„Pacers“ Rytų konferencijoje užima priešpaskutinę 14-ąją vietą. Nežiba kol kas ir „Nets“, kurie yra tik 11-ti.

„Brooklyn Nets“: Jamesas Hardenas 29 (8 atk. kam., 8 rez. perd.), Kevinas Durantas 22 (11 atk. kam., 7 rez. perd.), LaMarcusas Aldridge'as 21 (8 atk. kam.), Joe Harrisas 9.

„Indiana Pacers“: Torrey Craigas 28 (11 atk. kam.), Chrisas Duarte 19, Domantas Sabonis 16 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Jeremy Lambas 12.

Kiti nakties rezultatai:

„Toronto Raptors“ – „Orlando Magic“ 110:109 (S.Barnesas 21 / C.Anthony 24);

„Miami Heat“ – „Charlotte Hornets“ 114:99 (J.Butleris 32 / G.Haywardas 23);

„New Orleans Pelicans“ – „Sacramento Kings“ 109:113 (J.Valančiūnas 24 / D.Foxas 23);

„Denver Nuggets“ – „Dallas Mavericks“ 106:75 (W.Bartonas 17 / L.Dončičius 16);

„Portland Trail Blazers“ – „Los Angeles Clippers“ 111:92 (D.Lillardas 25 / P.George'as 42);

„Los Angeles Lakers“ – „Cleveland Cavaliers“ 113:101 (L.Jamesas 26 / E.Mobley 23).