2021 03 18

Prieš NBA favoritus – D.Sabonio trigubas dublis ir pakartotas karjeros rekordas

Pykčiu praėjusiame mače Denveryje netvėręs ir pats save rungtynių pabaigoje pakeitęs Domantas Sabonis su įspūdinga energija pradėjo susitikimą su vienais NBA favoritų „Brooklyn Nets“ (28-13) krepšininkais, kuriems vien per pirmąjį kėlinį atseikėjo 14 taškų. Vis dėlto vėliau „Nets“ pažabojo „Indiana Pacers“ (17-22) variklį ir iškovojo eilinę pergalę – 124:115 (25:40, 33:21, 31:30, 35:24).

D.Sabonis šiose rungtynėse surinko šeštąjį sezono ir dešimtąjį karjeros trigubą dublį.

Lietuvis per beveik 40 minučių įmetė 18 taškų (7/9 dvit., 1/2 trit., 1/3 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 11 rezultatyvių perdavimų, perėmė 4 kamuolius, blokavo vieną varžovo metimą bei po keturis kartus prasižengė ir suklydo.

Domui esant aikštėje, „Pacers“ pranoko varžovus 2 taškais, bet per aštuonias minutes, kai lietuvis sėdėjo ant suolo, „Nets“ spėjo įgyti 11 taškų persvarą.

11 rezultatyvių perdavimų – pakartotas D.Sabonio karjeros rekordas. Tiek „asistų“ lietuvis surinko jau antrą kartą šiame sezone ir ketvirtą kartą per penktą sezoną trunkančią karjerą.

Šeši trigubi dubliai per vieną sezoną taip pat yra naujas „Pacers“ rekordas. Iki šių rungtynių jį D.Sabonis dalinosi su Lance'u Stephensonu.

Ypač įspūdingai D.Sabonis žaidė pirmajame kėlinyje. „Pacers“ jame atsiliko 9:17, bet lyg viesulas po aikštę skraidęs Domas įmetė 14 taškų, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 2 kamuolius bei leido Indianos ekipai ne tik panaikinti varžovų persvarą, bet ir nurūkti į priekį – 40:25.

Antrajame ketvirtyje „Pacers“ turėjo ir 16 taškų pranašumą, tačiau nuo grandinės nutrūkęs Jamesas Hardenas ėmė rinkti taškus ir po pirmosios rungtynių pusės svečiai atsiliko jau tik 58:61.

Trečiajame kėlinyje „Pacers“ neleido varžovams persverti rezultato, kelis sykius pirmavo ir 8 taškais, o prieš ketvirtąjį kėlinį turėjo minimalų pranašumą 91:89.

Visgi lemiamu metu pasikartojo scenarijus, gniuždantis „Pacers“ ekipą po „All-Star“ pertraukos.

Indianapolio krepšininkai vėl strigo ketvirtajame kėlinyje ir jau ketvirtą kartą iš eilės pralaimėjo jį dviženkliu skirtumu, o tuo pasinaudoję „Nets“ su įspūdingai žaidusiu Jamesu Hardenu likus trims minutėms susikrovė dviženklę persvarą – 111:101.

„Pacers“ dar bandė gelbėti Carisas LeVertas, bet rungtynių tėkmės pakeisti jam nepavyko ir D.Sabonio komanda pralaimėjo aštuntą kartą per pastarąsias 10 rungtynių.

Nugalėtojų gretose spindėjo J.Hardenas. Dėl traumų susitikimą praleido kitos „Nets“ žvaigždės Kevinas Durantas ir Kyrie Irvingas, tačiau naštą ant savo pečių užsikrovęs „barzdočius“ neleido pajusti kitų didžiojo trejeto narių netekčių.

J.Hardenas žaidė net 42 minutes, o per jas pelnė 40 taškų (11/18 dvit., 2/9 trit., 12/14 baud.), atkovojo 10 kamuolių ir atliko 15 rezultatyvių perdavimų, atlikdamas jau 11-ąjį trigubą dublį šiame sezone.

J.Hardenui esant aikštėje „Nets“ varžovus pranoko net 25 taškais, o per šešias minutes, kai Bruklino lyderis sėdėjo ant suolo, „Pacers“ sugebėjo įgauti net 16 taškų persvarą.

D.Sabonis prieš rungtynes negausiai Indianapolio areną užpildžiusiems žiūrovams pademonstravo prieš daugiau nei savaitę iškovotą NBA įgūdžių konkurso trofėjų. Tai buvo pirmos „Pacers“ rungtynės namuose po „All-Star“ pertraukos.

Dar vieną nesėkmę patyrę „Pacers“ vis giliau klimpsta Rytų konferencijos rikiuotėje. Šiuo metu jie užima 10-ąją vietą, o nuo aštuntoje esančių „New York Knicks“ atsilieka jau trimis pergalėmis.

Šeštą kartą iš eilės namuose pralaimėję „Pacers“ žaidžia blogiausią atkarpą savo arenoje nuo 1985 metų. Įdomu tai, kad į „Bankers Life Fieldhouse“ areną tik 1999-aisiais persikėlusi Indianapolio komanda dabartiniuose savo namuose tokios blogos serijos per du dešimtmečius dar nėra turėjusi.

Šeštą kartą iš eilės ir 14-ą kartą per pastaruosius 15 mačų laimėję „Nets“ kartu su „Philadelphia 76ers“ dalinasi 1-2 vietas konferencijoje.

„Pacers“: Malcolmas Brogdonas 24 (9/12 dvit.), Carisas LeVertas 19, Domantas Sabonis 18 (11 atk. kam., 11 rez. perd.), Dougas McDermottas ir TJ McConnellas po 12.

„Nets“: Jamesas Hardenas 40 (13/27 metimai, 12/14 baud., 10 atk. kam., 15 rez. perd.), Joe Harrisas 19 (5/7 trit.), Tyleris Johnsonas ir Jeffas Greenas (9 atk. kam.) po 15, Nicolas Claxtonas (8 atk. kam.) ir Bruce'as Brownas po 11, DeAndre Jordanas 10.