2022 12 13

Pritrenkiantis D.Lillardo šou: per tris kėlinius pakartojo karjeros tritaškių rekordą

Įspūdingai pastaruoju metu rungtyniaujantis Damianas Lillardas surengė pritrenkiantį šou NBA lygoje. „Portland Trail Blazers“ (15-12) gynėjas per mažiau nei tris kėlinius pagerino karjeros rekordą ir atvedė savo klubą link pergalės 133:112 (33:27, 37:32, 36:25, 27:28) prieš „Minnesota Timberwolves“ (13-14).
Damianas Lillardas
Damianas Lillardas / Scanpix/Getty Images via AFP nuotr.

32-ejų D.Lillardas šį sezoną dėl traumų praleido jau 11 rungtynių, bet tuomet, kai žaidžia, įžaidėjas tą daro nuostabiai.

Prieš tai dvejose rungtynėse iš eilės pelnęs 40 ir 36 taškus, nuostabų pasirodymą „Blazers“ žvaigždė surengė ir šiąnakt.

Jis vien per pirmą mačo pusę smeigė net 8 tritaškius, dar tris pridėjo trečiojo kėlinio pradžioje ir susitikimą užbaigė pakartojęs savo pataikytų tritaškių rekordą – 11 iš 17.

D.Lillardas iš viso pelnė 38 taškus (2/4 dvit., 11/17 trit., 1/1 baud.) ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus vos per kiek daugiau nei 29 minutes. Paskutinį savo tritaškį rungtynėse krepšininkas įmetė trečiojo kėlinio viduryje, o ketvirtajame ketvirtyje, jo komandai turint didžiulę persvarą, jau neberungtyniavo.

11 tritaškių vienose rungtynėse D.Lillardas įmetė trečią kartą karjeroje. Ankstesnius abu kartus jis tai padarė 2019-2020 m. sezone.

Šį sezoną NBA lygoje 11 tolimų metimų dar nebuvo pataikęs niekas – ankstesnis sezono rekordas buvo „Golden State Warriors“ snaiperio Klay Thompsono pataikyti 10 tritaškių.

Pergalę savo komandai padėjęs pasiekti D.Lillardas grąžino ją į šeštą Vakarų konferencijos vietą. Daug vilčių prieš sezoną dėję „Timberwolves“ yra tik vienuolikti. Tiesa, jie pastaruoju metu verčiasi be traumuoto Karlo-Anthony Townso.

„Trail Blazers“: Damianas Lillardas 38 (11/17 trit.), Jerami Grantas 24, Shaedonas Sharpe'as (7 atk. kam.) ir Jusufas Nurkičius (16 atk. kam.) po 14, Anfernee Simonsas 12 (6 rez. perd.).

„Timberwolves“: D'Angelo Russellas 23 (8 rez. perd.), Anthony Edwardsas ir Jaylenas Nowellas po 17, Rudy Gobert'as 16 (20 atk. kam.), Nazas Reidas 10.

Visi rezultatai:

„Indiana Pacers“ (B.Hieldas 19) 82:87 „Miami Heat“ (B.Adebayo 22)

„Washington Wizards“ (W.Bartonas 22) 100:112 „Brooklyn Nets“ (K.Durantas 30)

„Memphis Grizzlies“ (T.Jonesas 22) 128:103 „Atlanta Hawks“ (D.Hunteris 19)

„Dallas Mavericks“ (L.Dončičius 38) 121:114 „Oklahoma City Thunder“ (Sh.Gilgeousas-Alexanderis 42)

„San Antonio Spurs“ (J.Richardsonas 24) 112:111 „Cleveland Cavaliers“ (D.Mitchellas 28)

„Portland Trail Blazers“ (D.Lillardas 38) 133:112 „Minnesota Timberwolves“ (D.Russellas 23)

„Los Angeles Clippers“ (P.George'as 26) 113:93 „Boston Celtics“ (J.Brownas 21)