2023 05 18

Puolime sprogęs „Heat“ ir J.Butleris nutildė Bostoną Rytų finalo starte

„Miami Heat“ sužaidė rekordinį kėlinį klubo atkrintamųjų istorijoje ir pergalingai pradėjo NBA Rytų konferencijos finalo seriją.

Jimmy Butlerio, pelniusio 35 taškus, vedama „Heat“ laimėjo išvykoje prieš „Boston Celtics“ – 123:116 (28:30, 29:36, 46:25, 20:25).

Po šios pergalės „Heat“ ne tik išsiveržė serijoje iki 4 laimėjimų į priekį 1-0, bet ir atėmė iš varžovų namų aikštės pranašumą.

„Celtics“ pirmavo po dviejų kėlinių (66:57), tačiau „Heat“ tuomet tiesiog sprogo puolime. Svečiai sužaidė rezultatyviausią kėlinį atkrintamosiose per visą klubo istoriją – sumetė net 46 taškus per trečiąjį ketvirtį ir šovė į priekį (103:91). „Celtics“ atsakė tik 25 taškais.

„Scanpix“/AP nuotr./Jimmy Butleris ir Jaysonas Tatumas

Nuostabiai žaidęs J.Butleris ne tik pelnė 35 taškus (10/21 dvit., 2/4 trit., 9/10 baud.), 20 iš jų – po didžiosios pertraukos. „Heat“ lyderis taip pat išdalino 7 rezultatyvius perdavimus, perėmė net 6 kamuolius (atkrintamųjų rekordas) ir 5 atkovojo. Žaidė jis 43 minutes iš 48 galimų.

Priminsime, kad reguliariajame NBA sezone „Heat“ užėmė tik 8 vietą Rytuose, o „Celtics“ buvo antra.

„Mes žengiame į aikštę ir kaunamės. Žaidžiame krepšinį taip, kaip jį reikia žaisti, ir žinome, kad visada turime šansą“, – apie įspūdingą „Heat“ žygį šiose NBA atkrintamosiose, kurios prasidėjo dar nuo įkrintamųjų, kalbėjo J.Butleris.

Tai jau trečias kartas šiose atkrintamosiose, kai „Heat“ seriją pradeda pergale išvykoje, taip iš karto atimdama namų aikštės pranašumą iš varžovų.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 30 (7 atk. kam., 4 klaid.), Jaylenas Brownas 22 (1/6 trit., 9 atk. kam., 6 klaid.), Malcolmas Brogdonas 19, Robertas Williamsas 14 (7 atk. kam.), Marcusas Smartas 13 (11 rez. perd.), Derrickas White‘as 11 (3/5 trit.).

„Heat“: Jimmy Butleris 35 (5 atk. kam., 7 rez. perd., 6 per. kam.), Bamas Adebayo 20 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Kyle‘as Lowry (3/5 trit.), Gabe‘as Vincentas (3/5 trit.), Maxas Strusas (3/5 trit.) ir Calebas Martinas – po 15, Kevinas Love‘as 8 (6 atk. kam.).