2016 11 02

Pyksta ir sirgaliai: Mindaugas Kuzminskas vėl nepakeltas nuo suolo

Mindaugui Kuzminskui NBA – kantrybės išbandymas. 27-erių lietuvis antrosiose reguliariojo sezono rungtynėse iš eilės nepakilo nuo suolo, o „New York Knicks“ krepšininkai (1-2) išvykoje 89:102 (29:32, 26:32, 22:24, 10:16) nusileido „Detroit Pistons“ ekipai (3-1).
Mindaugas Kuzminskas
Mindaugas Kuzminskas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Knicks“ pralaimėjo Detroite 89:102.
  • M.Kuzminskas nežaidė antrą mačą iš eilės.
  • Lietuvis nuo suolo nepakeltas trenerio sprendimu.
  • „Knicks“ užbaigė rungtynes 5 min. 40 sek. nepelnydami taškų.

M.Kuzminskas buvo vienintelis nuo suolo nepakeltas „Knicks“ žaidėjas. „Trenerio sprendimas“ – oficialiai rungtynių protokole nurodyta lietuvio nerungtyniavimo priežastis.

M.Kuzminskas kol kas žaidė tik pirmosiose sezono rungtynėse su „Cleveland Cavaliers“, kai NBA čempionų tvirtovėje per 9 minutes pelnė 7 taškus. Tiesa, Kuzia aikštėje pasirodė tada, kai nugalėtojas buvo akivaizdus – „Cavaliers“ triuškino atvykėlius iš Niujorko 117:88.

Rungtynės su „Memphis Grizzlies“ (111:104) ir „Pistons“ buvo atkaklesnės ir treneris Jeffas Hornacekas vietos puolėjui aikštėje neatrado.

Tai, beje, socialiniuose tinkluose kelia didžiulį „Knicks“ gerbėjų pasipiktinimą, kadangi M.Kuzminsko minutes „suvalgantis“ puolėjas Lance'as Thomasas vėl buvo tuščias. Per 26 minutes amerikietis tesukrapštė 2 taškus (1/6 dvit.). Pagrindinis M.Kuzminsko konkurentas dėl minučių kol kas per 18 minučių renka vidutiniškai po 4 taškus ir 2 atšokusius kamuolius.

„Nuo praėjusio sezono Lance'as Thomasas pastebimai regresavo puolime. Kuzminskas turi būti pasiruošęs. Hornacekas jį panaudos“, – ramino „New York Post“ žurnalistas Marcas Bermanas.

Detroite „Knicks“ komandą pasmerkė ketvirtasis kėlinys, kuriame svečiai sukrapštė vos 10 taškų. „Pistons“ baigė rungtynes spurtu 8:0, o Niujorko klubas nepelnė taškų paskutiniąsias 5 minutes 40 sekundžių.

„Pirmoje pusėje nuostabiai žaidėme puolime, o rungtynes užbaigėme labai gera gynyba“, – džiaugėsi „Pistons“ treneris Stanas Van Gundy, kurio auklėtiniai laimėjo trejas rungtynes iš eilės dviženkliu skirtumu.

„Šiandien tiesiog nekrito, – apgailestavo „Knicks“ gynėjas Derrickas Rose'as. – Kai metimai nekrenta, turi dar labiau pasikliauti gynyba“.

„Knicks“ Detroite pataikė tik 40,7 proc. visų metimų (35/86), iš kurių – 31,8 proc. tritaškių (7/22).

Trūko ir didesnio atsarginių indėlio. Be Brandono Jenningso (12 tšk.), kiti 6 atsarginiai žaidėjai kartu pelnė 7 taškus.

„Mes nesame tokios fizinės kondicijos, kokios turėtume būti atlaikyti tempą 48 minutes. Man pasirodė, kad buvome kiek pavargę ir tai veikia pataikymą“, – svarstė J.Hornacekas.

Artimiausias rungtynes „Knicks“ žais naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Lietuvos laiku su „Houston Rockets“.

„Knicks“: Carmelo Anthony 24, Derrickas Rose'as 19, Kristapas Porzingis 18, Brandonas Jenningsas 12.

„Pistons“: Tobias Harrisas 25 (10 atk. kam.), Marcusas Morrisas 22, Kentavious Caldwellas-Pope'as 19, Ishas Smithas 10 (8 rez. perd.), Andrew Drummondas 9 (13 atk. kam.).