2022 02 13

Rekordininku tapusiam LeBronui Jamesui šventę sugadino „Warriors“ duetas

LeBronas Jamesas tapo dar vieno įspūdingo pasiekimo rekordininku, tačiau jo atstovaujama ekipa ir toliau klumpa. Dramatiškame mūšyje „Los Angeles Lakers“ (26-31) klubas svečiuose 115:117 (26:32, 36:33, 32:30, 21:22) turėjo pripažinti „Golden State Warriors“ (42-15) pranašumą.
LeBronas Jamesas
LeBronas Jamesas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Dabartinis „Lakers“ lyderis šiame mače pralenkė kitą klubo legendą Kareemą Abdul-Jabbarą (44,149) ir tapo rezultatyviausiu visų laikų NBA krepšininku sumuojant pelnytus taškus reguliariajame sezone ir atkrintamosiose varžybose.

L.Jamesas pirmoje žaidimo dalyje taškais prisivijo lygos legendą, o po pertraukos taikliu tritaškiu metimu tapo naujuoju NBA rekordininku.

K.Abdul-Jabbaras (38,387) vis dar pirmauja pagal iš viso pelnytus taškus NBA reguliariajame sezone – būtent šis rekordas lygos metraščiuose yra laikomas kiek svarbesniu.

LeBronui trūksta mažiau nei dviejų tūkstančių taškų – dabar jis yra surinkęs 36,526.

„Warriors“ ir „Lakers“ mūšis aikštėje nenuvylė. Ketvirtajame kėlinyje po ilgos pertraukos į priekį išsiveržę svečiai iš Los Andželo turėjo šešių taškų pranašumą (109:103), tačiau per pusę minutės jų persvaros nebeliko.

Neabejotinai geriausias sugrįžimo rungtynes žaidęs Klay Thompsonas įskraidino du greitus tritaškius ir rezultatas tapo lygus (109:109).

„Warriors“ ir toliau varžovus baudė tolimais metimais – dar viena Klay tolima bomba bei taiklus Andrew Wigginso šūvis, o labai svarbų dvitaškį likus 46 sek. pataikė Stephenas Curry (117:114).

Tiesa, pastarasis likus kiek daugiau nei 2 sek. prasižengė prieš iš toli atakavusį LeBroną, kuris galėjo išplėšti pratęsimą, tačiau tikslą pasiekė tik viena puolėjo bauda ir pergalę šventė „Warriors“.

Nugalėtojus į priekį vedė net 33 taškus surinkęs K.Thompsonas, realizavęs 5 tolimus metimus iš 9.

Savo pasirodymą snaiperis skyrė tėčiui, kuris dirba „Lakers“ radijuje ir pagaliau galėjo išvysti nepakartojamą sūnaus žaidimą.

Kitas „splash“ brolis S.Curry taip pat buvo solidus – pelnė 24 taškus ir išdalijo 8 rezultatyvius perdavimus.

„Lakers“ nuo eilinės nesėkmės neišgelbėjo ir arti įspūdingo trigubo dublio buvęs LeBronas Jamesas (26 tšk., 15 atk. kam., 8 rez. perd.).

„Golden State Warriors“: Klay Thompsonas 33 (5/9 trit.), Stephenas Curry 24 (1/8 trit., 8 rez. perd.), Andrew Wigginsas 19, Jonathanas Kuminga 18, Jordanas Poole'as 11.

„Los Angeles Lakers“: LeBronas Jamesas 26 (15 atk. kam., 8 rez. perd.), Russellas Westbrookas 19 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Talenas Hortonas-Tuckeris 17 (7 atk. kam.), Anthony Davisas 16 (7 atk. kam.), Austinas Reavesas 13, Malikas Monkas 12.

Kiti šeštadienio rezultatai:

„Portland Trail Blazers“ – „New York Knicks“ 112:103 (A.Simonsas 30 / J.Randle'as 28);

„Charlotte Hornets“ – „Memphis Grizzlies“ 125:118 (T.Rozieras 35 / J.Morantas 26);

„Washington Wizards“ – „Sacramento Kings“ 110:122 (K.Kuzma 22 / D.Foxas 26);

„New Orleans Pelicans“ – „San Antonio Spurs“ 114:124 (CJ McCollumas 36 / D.Murray 31);

„Philadelphia 76ers“ – „Cleveland Cavaliers“ 103:93 (J.Embiidas 40 / D.Garlandas 27);

„Toronto Raptors“ – „Denver Nuggets“ 109:110 (P.Siakamas 35 / N.Jokičius 28);

„Miami Heat“ – „Brooklyn Nets“ 115:111 (B.Adebayo 19 / K.Irvingas 29);

„Chicago Bulls“ – „Oklahoma City Thunder“ 106:101 (D.DeRozanas 38 / L.Dortas 31);

„Dallas Mavericks“ – „Los Angeles Clippers“ 97:99 (L.Dončičius 45 / R.Jacksonas 24);

„Phoenix Suns“ – „Orlando Magic“ 132:105 (D.Bookeris 26 / J.Suggsas 20).