2021 12 18

Rezultatyvaus J.Valančiūno „pelikanai“ patiesė nukraujavusius NBA čempionus

Puikiai iš žaidimo atakavęs Jonas Valančiūnas buvo tarp rezultatyviausiųjų, o lietuvio atstovaujama „New Orleans Pelicans“ (10-21) namuose po pratęsimo pareikalavusios dramos 116:112 (21:28, 31:21, 25:28, 26:26, 13:9) palaužė be lyderių dueto rungtyniavusius NBA čempionus „Milwaukee Bucks“ (19-12).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Milvokio klubas į Naująjį Orleaną atvyko stipriai nukraujavęs – ryškiausia klubo žvaigždė Giannis Antetokounmpo kartu su Bobby Portisu, Donte DiVincenzo ir Wesley Matthewsui yra patekę į NBA sveikatos ir saugumo protokolus, o Khrisas Middletonas nerungtyniauja dėl kelio skausmų.

Tačiau net ir su trumpu atsarginių suoleliu Mike'as Budenholzeris galėjo drąsiai atsiremti į „Smoothie King Center“ areną puikiai pažįstantį Jrue Holiday, kuris prieš savo buvusį klubą sužaidė karjeros rungtynes.

Įžaidėjo vedama „Bucks“ didžiąją ketvirtojo kėlinio dalį buvo priversta vytis varžovus, tačiau likus 1,5 min. minimaliu skirtumu išsiveržė į priekį (101:100).

Tuomet „Pelicans“ praėjusių rungtynių stebukladarys Devonte Grahamas smeigė tritaškį, tačiau paskutinį žodį pagrindinio laiko metu tarė J.Holiday, pataikęs dvitaškį likus 33 sek., o komandos persikėlė į pratęsimą.

Jame ir vėl užsiautė D.Grahamas, pataikęs svarbų tritaškį, o galiausiai dviem baudų metimais įtvirtinęs dramatišką „Pelicans“ pergalę.

Sparnus užsiauginęs „Pelicans“ mažylis buvo rezultatyviausias šeimininkų gretose su 26 taškais. Snaiperis pataikė net 8 tolimus metimus iš 12.

„Bucks“ baudos aikštelėje visų rungtynių metu karaliavo Jonas Valančiūnas. Uteniškis per beveik 40 min. surinko 24 taškus (11/15 dvit., 2/2 baud.), sugriebė 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 1 kamuolį perėmė ir blokavo 2 metimus.

JV padarė 5 klaidas, tačiau lietuvio +/– rodiklis siekė net +20.

„Bucks“ ekipoje – tikras J.Holiday dominavimas. Gynėjas pelnė 40 taškų ir pagerino karjeros rezultatyvumo rekordą, taip pat atkovojo 5 kamuolius ir išskirstė 5 rezultatyvius perdavimus.

Antrą pergalę iš eilės iškovoję „pelikanai“ Vakaruose yra 13-ti, o „Bucks“ Rytų konferencijoje užima trečią poziciją.

„New Orleans Pelicans“: Devonte Grahamas 26 (8/12 trit.), Jonas Valančiūnas 24, Brandonas Ingramas 22, Herbertas Jonesas 17 (9 atk. kam.), Nickeilas Alexanderis-Walkeris 12, Joshas Hartas 11 (15 atk. kam., 8 rez. perd.).

„Milwaukee Bucks“: Jrue Holiday 40, Graysonas Allenas 25, Jordanas Nwora 14 (13 atk. kam.).

Kiti nakties rezultatai:

„Orlando Magic“ – „Miami Heat“ 105:115 (F.Wagneris 27 / M.Strusas 32);

„Atlanta Hawks“ – „Denver Nuggets“ 115:133 (T.Youngas 34 / B.Hylandas 24);

„Boston Celtics“ – „Golden State Warriors“ 107:111 (J.Tatumas 27 / S.Curry 30);

„Utah Jazz“ – „San Antonio Spurs“ 126:128 (D.Mitchellas 27 / K.Johnsonas 24);

„Minnesota Timberwolves“ – „Los Angeles Lakers“ 110:92 (K-A.Townsas 28 / I.Thomasas 19);

„Portland Trail Blazers“ – „Charlotte Hornets“ 125:116 (D.Lillardas 43 / La.Ballas 27);

„Sacramento Kings“ – „Memphis Grizzlies“ 105:124 (T.Haliburtonas 21 / D.Bane'as 24).