2021 11 20

Šarlotėje – D.Sabonį ir kitus „Pacers“ lyderius nukonkuravusių atsarginių spurtas

Domantas Sabonis kartu su kitais „Indiana Pacers“ (6-11) starto penketo nariais buvo pritildytas Šarlotėje, kur svečius į priekį netikėtai truktelėjo atsarginiai krepšininkai. Indianapolio klubas pagirtinai sugrįžo į rungtynes, tačiau galiausiai rezultatu 118:121 (22:27, 26:36, 37:35, 33:23) turėjo pripažinti „Charlotte Hornets“ (10-7) pranašumą.
Domantas Sabonis ir Masonas Plumlee
Domantas Sabonis ir Masonas Plumlee / „Scanpix“ nuotr.

Nuo pirmojo kėlinio vidurio į priekį išsiveržusios „širšės“ rungtynių eigoje jungė vis aukštesnę pavarą. Nors svečiams iš Indianapolio pavyko atlaikyti pirmą varžovų šturmą ir antrojo kėlinuko viduryje rezultatas tapo lygus (37:37), „Hornets“ kėlinį užbaigė spurtu 26:11 ir susikrovė net 15 taškų persvarą.

Po pertraukos šeimininkų starto penketo krepšininkai ir toliau dominavo (82:57), o Rickas Carlisle'as buvo priverstas imtis permainų – į suolo galą nugrūdo visą starto penketą, išleisdamas atsarginius krepšininkus.

Su nauja energija į aikštę žengęs antrasis „Pacers“ penketas trenerio tikrai nenuvylė ir suorganizavo įspūdingą sugrįžimą.

„Hornets“ pranašumas ėmė tirpti ir šeimininkų strategui neliko nieko kito, kaip tik sugrąžinti ekipos lyderius. Tačiau ir jie strigo prieš fantastišką atkarpą žaidusius „Pacers“ atsarginius.

Likus 1,5 min. iki ketvirtojo kėlinio pabaigos „širšės“ pirmavo 120:108, bet svečiai spurtavo 10:1, o išprovokavę eilinę varžovų klaidą galėjo tolimu metimu išplėšti pratęsimą.

Visgi paskutinė „Pacers“ komandos ataka sėkminga nebuvo ir R.Carlisle'o kariauna patyrė trečią pralaimėjimą paeiliui.

Tylus šiame mače buvo ir Domantas Sabonis, ant parketo praleidęs vos 22 minutes. Aukštaūgis pasižymėjo 8 taškais (3/3 dvit., 0/3 trit., 2/4 baud.), 6 atkovotais kamuoliais, 1 rezultatyviu perdavimu, 1 perimtu kamuoliu ir 1 bloku.

Lietuvis taip pat padarė 4 klaidas, prasižengė 2 kartus ir turėjo vieną blogiausių +/ – santykių komandoje (-18).

„Pacers“ ekipoje vienintelis Malcolmas Brogdonas (16 tšk.) iš starto penketo narių pelnė dviženklį taškų skaičių, o atsarginiai klubo krepšininkai komandos pagrindinį penketą taškais pranoko net 78:40.

„Scanpix“ nuotr./Rickas Carlisle'as

R.Carlisle'as po mačo atskleidė, kad mačo pabaigoje net nesvarstė į aikštę sugrąžinti ekipos lyderių.

„Tie vyrukai patys susikūrė šansą laimėti rungtynes. Jiems beveik tai pavyko. Jie vos nesukūrė tikro stebuklo. Iki visiško sugrįžimo į rungtynes mums pritrūko vieno metimo, todėl jie savo darbą atliko nepriekaištingai.“

Buvęs „širšių“ narys Jeremy Lambas svečiams pelnė 23 taškus, kuriuos susirinko per 16 minučių antroje žaidimo dalyje.

Šeimininkus į priekį vedė arti trigubo dublio buvęs ir sezono rezultatyvumo rekordą pagerinęs LaMelo Ballas, surinkęs 32 taškus, 11 atkovotų kamuolių ir 8 rezultatyvius perdavimus.

25 taškus sumetė Indianapolyje gimęs Gordonas Haywardas.

„Hornets“ antroje susitikimo pusėje padarė net 16 klaidų, kuomet per pirmą žaidimo dalį kamuolį pametė vienintelį kartą.

„Charlotte Hornets“: LaMelo Ballas 32 (11 atk. kam., 8 rez. perd.), Gordonas Haywardas 25, Kelly Oubre Jr. 16, Milesas Bridgesas 14 (6 atk. kam.), Cody Martinas 12 (5 rez. perd.), Terry Rozieras 10.

„Indiana Pacers“: Jeremy Lambas 23 (5 rez. perd.), Malcolmas Brogdonas 16, Torrey Craigas 14 (7 atk. kam.), Bradas Wanamakeris 12, Goga Bitadze 11.

Kiti nakties rezultatai:

„Detroit Pistons“ – „Golden State Warriors“ 102:105 (F.Jacksonas 27 / J.Poole'as 32);

„Boston Celtics“ – „Los Angeles Lakers“ 130:108 (J.Tatumas 37 / A.Davisas 31);

„Brooklyn Nets“ – „Orlando Magic“ 115:113 (J.Hardenas 36 / J.Suggsas 21);

„Milwaukee Bucks“ – „Oklahoma City Thunder“ 96:89 (G.Antetokounmpo 21 / S.Gilgeous-Alexanderis 17);

„New Orleans Pelicans“ – „Los Angeles Clippers“ 94:81 (J.Valančiūnas 26 / P.George'as 19);

„Denver Nuggets“ – „Chicago Bulls“ 108:114 (A.Gordonas 28 / Z.LaVine'as 36);

„Phoenix Suns“ – „Dallas Mavericks“ 112:104 (M.Bridgesas 19 / K.Porzingis 12);

„Sacramento Kings“ – „Toronto Raptors“ 89:108 (D.Foxas 17 / P.Siakamas 32).