2023 12 16

Šarlotėje – „Pelicans“ pergalė ir rezultatyviausios J.Valančiūno sezono rungtynės

Jonas Valančiūnas surengė rezultatyviausią sezono pasirodymą, o jo atstovaujama „New Orleans Pelicans“ (15-11) išvykoje 112:107 (21:20, 29:19, 26:37, 36:31) nugalėjo „Charlotte Hornets“ (7-16) ekipą.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

JV per 37 žaidimo minutes pelnė 29 taškus (9/12 dvit., 2/4 trit., 5/6 baud.) ir buvo rezultatyviausias savo komandoje.

Jis taip pat atkovojo 13 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus bei dukart suklydo.

„Pelicans“ išnaudojo J.Valančiūną puolime, mat „Hornets“ žaidė be savo pagrindinio vidurio puolėjo Marko Williamso, besigydančio nugaros traumą.

Dėl traumos nežaidė ir sunkusis kraštas P.J. Washingtonas, galintis gintis prieš vidurio puolėjus.

„Jis buvo tobulas. Mes nugabendavome kamuolį jam į rankas, o jis 90 proc. atvejų sužaisdavo teisingai – arba pelnydavo taškus, arba išprovokuodavo pražangą. Mus tai gelbėjo. Jei kažkas žaidime nesigaudavo, tiesiog paduodavome kamuolį Jonui“, – po rungtynių kalbėjo „Pelicans“ treneris Willie Greenas.

„Hornets“ strategas Steve'as Cliffordas sakė, kad lietuvį stabdyti sunku net ir turint pilną priekinę liniją, o šįkart tai buvo ypač sudėtinga.

„Jis tikrai labai geras žaidėjas, ir toks yra jau seniai. Jau pirmajame ketvirtyje buvo akivaizdu, kad jie ketina žaisti per jį aktyviau nei įprastai. Jis didelis, fiziškas ir tikrai žino, kaip žaisti“.

Įpusėjus mačui „Pelicans“ turėjo 11 taškų persvarą, tačiau trečiajame kėlinyje, vedami Terry Roziero, šeimininkai pasivijo ir persvėrė rezultatą. Vis dėlto ketvirtąjį kėlinį vėl sėkmingiau sužaidė „Pelicans“.

Tai trečioji „Pelicans“ pergalė iš eilės. „Hornets“ suklupo trečią kartą paeiliui ir septintą per paskutines devynerias rungtynes.

„Hornets“: Terry Rozieras 30, Milesas Bridgesas 27 (10 atk. kam), Nickas Richardsas ir Brandonas Milleris po 16.

„Pelicans“: Jonas Valančiūnas 29 (13 atk. kam.), Zionas Williamsonas 21 (11 atk. kam.), CJ McCollumas 19, Trey Murphy III 13.