2022 01 10

Sentimentalus J.Valančiūno sugrįžimas į Torontą: galingo pasirodymo pergalei neužteko

Jonas Valančiūnas sugrįžo į Torontą, kuriame praleido septynis savo karjeros metus ir surengė dar vieną įspūdingą šou, bet „New Orleans Pelicans“ (14-26) problemų neišsprendė. Naujojo Orleano komanda pralaimėjo vietos „Toronto Raptors“ (20-17) 101:105 (26:27, 22:22, 29:30, 24:26).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

„Čia buvo mano namai – tiek aikštėje, tiek šalia jos“, – prieš šį mačą sentimentų Kanados miestui negailėjo lietuvis.

JV ir jautėsi kaip namuose – per 34 minutes pelnė 20 taškų (6/9 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 5/6 baudų), sugriebė 17 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 1 metimą ir 3 kartus suklydo.

Pastarąjį mačą Toronte J.Valančiūnas buvo žaidęs, kai dar žaidė „Raptors“. Su „Memphis Grizzlies“ ekipa, kuriai atstovavo prieš persikeldamas į Naująjį Orleaną, vidurio puolėjas Kanadoje neviešėjo, nes praėjusį sezoną „dinozaurai“ savo namų rungtynes žaidė Tampoje.

„Pelicans“ sugriuvo tik pačiomis paskutinėmis dvikovos minutėmis, kai iš toli pradėjo šaudyti Fredas VanVleetas. Būtent du jo tritaškiai iš eilės padėjo „Raptors“ perimti pranašumą (102:99) ir nuo šios akimirkos svečiai jau nebepirmavo.

F.VanVleetas šiame mače pataikė net 8 tolimus metimus iš 17 ir mačą baigė su 32 taškais.

„Raptors“: Fredas VanVleetas 32, Pascalis Siakamas 29 (10 atk. kam., 7 rez. perd.), OG Anunoby 12.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 22, Jonas Valančiūnas 20 (6/9 dvit., 5/6 baud., 17 atk. kam., 30 naud.), Herbertas Jonesas 13, Devonte Grahamas ir Nickeilas Alexanderis-Walkeris – po 11.