2021 04 27

Serbų monstro nesutramdžiusio J.Valančiūno rungtynės Denveryje paženklintos antirekordu

Jonui Valančiūnui, kaip ir daugeliui NBA vidurio puolėjų, nepavyko sutramdyti Nikolos Jokičiaus, o jo atstovaujami „Memphis Grizzlies“ (31-29) svečiuose 96:120 (18:21, 35:37, 22:27, 21:35) nusileido „Denver Nuggets“ (40-21) ekipai.

Antrą kartą šį sezoną N.Jokičių aikštėje sutikęs J.Valančiūnas per 23 minutes įmetė 13 taškų (6/9 dvit., 1/2 baud.), bet sugriebė tik 3 kamuolius.

Pastarasis rodiklis yra žemiausias Jonui šį sezoną. Iki tol mažiausiai kamuolių, keturis, uteniškis buvo susirinkęs po lenta mače prieš „Brooklyn Nets“ sausio 9-ąją.

Pastarąjį kartą tiek mažai kamuolių, kiek šiąnakt Denveryje, J.Valančiūnas atkovojo dar 2019 m. lapkričio mėnesį.

Be jau minėtų rodiklių, JV dar perėmė vieną kamuolį, po tris sykius suklydo ir prasižengė.

Tokius lietuvio rodiklius užgožė eilines puikias rungtynes sužaidęs N.Jokičius. Lažybininkų manymu, pagrindinis kandidatas į naudingiausio reguliariojo sezono žaidėjo apdovanojimą šį kartą per mažiau nei 30 minučių sumetė 24 taškus (4/9 dvit., 2/3 trit., 10/10 baud.), sugriebė 15 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Tai buvo antroji lietuvio ir serbo kaktomuša šį sezoną. Pirmojoje kovo pradžioje J.Valančiūnas pasižymėjo 14 taškų ir 11 atkovotų kamuolių, o N.Jokičius atsakė jam pelnydamas 28 taškų, sugriebdamas 15 kamuolių ir išdalindamas 7 rezultatyvius perdavimus.

Dar vienerias rungtynes „Grizzlies“ ir „Nuggets“ žaidė prieš vos daugiau nei savaitę, bet jose J.Valančiūnas nedalyvavo dėl smegenų sutrenkimo. Tąsyk dviejų pratęsimų trileryje N.Jokičius buvo nesustabdomas ir įmetė net 47 taškus.

Jau trečią pralaimėjimą prieš Denverio klubą patyrę „grizliai“ arti varžovų laikėsi beveik tris kėlinius.

Pirmą kartą dviženklę ribą skirtumas pasiekė tik paskutinės trečiojo ketvirčio atakos metu, kai rezultatas tapo 85:75, o lemiamame kėlinyje „Grizzlies“ nesugebėjo įpūsti intrigos.

Jokių problemų prieš svečių gynybą neturėję „Nuggets“ kėlinį pradėjo atkarpa 12:2 ir galutinai sužlugdė varžovų viltis iškovoti pergale, kai skirtumas pasiekė 20 taškų ribą.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Michaelas Porteris. Geriausią karjeros atkarpą žaidžiantis antrametis krepšininkas šįkart suvertė 31 tašką (9/13 dvit., 3/6 trit., 4/5 baud.) ir atkovojo 7 kamuolius, kai prieš tai vykusiose dvejose rungtynėse jo rezultatyvumas siekė 26 ir 39 taškus.

Pralaimėję „grizliai“ Vakarų konferencijoje išlieka aštuntoje vietoje, nors juos ir pasivijo tiek pat pergalių ir pralaimėjimų (31-29) turinti „San Antonio Spurs“ ekipa.

Denverio komanda saugiai įsitaisiusi ketvirtoje pozicijoje.

„Nuggets“: Michaelas Porteris 31 (7 atk. kam.), Nikola Jokičius 24 (15 atk. kam., 10/10 baud.), Aaronas Gordonas 15, Paulas Millsapas 12.

„Grizzlies“: Ja Morantas 27 (10/11 dvit., 6 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 13, Jarenas Jacksonas 10 (7 atk. kam.).